REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat "Bild": liczba imigrantów w niedzielę najniższa od września

“Bild”: liczba imigrantów w niedzielę najniższa od września

-

fot.Julian Stratenschulte/EPA
fot.Julian Stratenschulte/EPA

Liczba imigrantów, którzy wjechali w ciągu jednego dnia przez granicę Bawarii do Niemiec, spadła w ostatnią niedzielę do najniższego poziomu od przywrócenia kontroli granicznych we wrześniu – podał niemiecki dziennik “Bild”. Według policji było ich 680.

REKLAMA

“Bild” poinformował w poniedziałek wieczorem o najnowszych danych, powołując się na rzeczniczkę policji federalnej (Bundespolizei) w stolicy Bawarii, Monachium.

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych informowało wcześniej, że od początku roku do Niemiec wjeżdża średnio 2 tys. uchodźców dziennie. Według “Bilda” najwyższą dzienną liczbę imigrantów w tym roku odnotowano 4 stycznia – 3 380 osób.

W zeszłym roku w okresie największego naporu liczba osób przekraczających dziennie granicę Niemiec sięgała 10 tys. W całym roku 2015 do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów.

13 września władze niemieckie przywróciły czasowo kontrole graniczne.

Niemiecki rząd kierowany przez Angelę Merkel zapowiedział, że dąży do “trwałego i odczuwalnego” zmniejszenia liczby imigrantów. Merkel jest jednak przeciwna podejmowaniu przez Berlin jednostronnych decyzji na szczeblu państwowym. Szefowa niemieckiego rządu odrzuca pomysł ustalenia przez Niemcy maksymalnej kwoty uchodźców, którzy mogliby w ciągu roku wjechać do Niemiec. Jest też przeciwna zamknięciu granicy.

W poniedziałek Merkel zapowiedziała ponownie, że jej celem jest “europejskie rozwiązanie” problemu imigrantów. Jej zdaniem kluczem do opanowania sytuacji jest porozumienie z Turcją prowadzące do uszczelnienia zewnętrznej granicy UE, budowa w Grecji i Włoszech ośrodków rejestracji imigrantów (hot spotów) oraz porozumienie co do podziału azylantów pomiędzy kraje UE. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks