REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Belgia. Prezydent USA Donald Trump przyleciał do Brukseli

Belgia. Prezydent USA Donald Trump przyleciał do Brukseli

-

fot.Olivier Hoslet/EPA

Samolot Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował w środę po południu w Brukseli. W czwartek amerykański przywódca będzie rozmawiał z szefami unijnych instytucji i weźmie udział w pierwszym szczycie NATO za swej prezydentury.

REKLAMA

Z okazji wizyty Trumpa, a także spotkania przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego w belgijskiej stolicy wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Wiele ulic zostało wyłączonych z ruchu, porządku pilnują policjanci i żołnierze.

Jeszcze w środę Trump z żoną Melanią zostaną przyjęci w Pałacu Królewskim w centrum Brukseli przez króla Belgów Filipa z królową Matyldą. Potem zaplanowano robocze spotkanie prezydenta z premierem Belgii Charles’em Michelem.

W czwartek rano Trump uda się do dzielnicy europejskiej na rozmowy z szefami unijnych instytucji: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W tym czasie Melania Trump odwiedzi szpital dziecięcy im. królowej Fabioli. Następnie Trump ma się spotkać na obiedzie z nowym prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Po południu weźmie udział w szczycie NATO w nowej Kwaterze Głównej sojuszu na obrzeżach Brukseli.

W czwartek wieczorem Trump odleci ze stolicy Belgii z powrotem do Włoch, gdzie w piątek i sobotę weźmie udział w szczycie G7 w Taorminie na Sycylii. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks