REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Belgia. Lotnisko w Brukseli pozostanie zamknięte także w środę

Belgia. Lotnisko w Brukseli pozostanie zamknięte także w środę

-

Zniszczony po wybuchu terminal na lotnisku Zaventem w Brukseli fot.Laurent Dubrule/EPA
Zniszczony po wybuchu terminal na lotnisku Zaventem w Brukseli fot.Laurent Dubrule/EPA

We wtorek odwołano wszystkie loty z i na brukselskie lotnisko; w sumie było to około 600 lotów, na które bilety wykupione miało około 60 tysięcy pasażerów.

Ze względu na prowadzone śledztwo i zniszczenia spowodowane przez dwie eksplozje lotnisko pozostanie zamknięte także w środę – poinformowały władze portu lotniczego we wtorek po południu.

Przewoźnicy lotniczy oferują możliwość bezpłatnego zwrotu biletów albo zmiany rezerwacji. Niektóre loty kierowane są na inne lotniska w Belgii i sąsiednich miastach niemieckich.

We wtorek rano w hali odlotów brukselskiego lotniska doszło do dwóch eksplozji. Sprawcą jednej z nich był zamachowiec samobójca. Według wstępnych danych w zamachu zginęło 14 osób. Godzinę później doszło do ataku na stacji metra Maelbeek, gdzie zginęło 20 osób. W obu zamachach rannych zostało około 200 osób.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks