REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Austria. Wyrok więzienia dla Polaka za wysadzenie w powietrze bankomatu

Austria. Wyrok więzienia dla Polaka za wysadzenie w powietrze bankomatu

-

fot.Joe Gratz/Flickr

Wyrok czterech lat więzienia usłyszał Polak, który z dwiema innymi osobami w lutym wysadził w powietrze bankomat w regionie Weinviertel na północnym wschodzie Austrii i ukradł z niego 18 tys. euro – poinformowała w piątek agencja APA. Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA

35-letni Polak był oskarżony o kradzież z włamaniem i uszkodzeniem mienia w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która okradała bankomaty w Austrii. Na dwa tygodnie przed dokonaniem przestępstwa mężczyzna dokonał nieudanej próby.

Łup trzech sprawców podzieliło po równo, po 6 tys. euro. Polak nie ujawnił tożsamości wspólników z obawy o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Na wymiarze kary zaważyły m.in. liczne wyroki skazujące za przestępstwa popełnione przez oskarżonego w Niemczech i Holandii. Polakowi groziło do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Pochodzący z Bydgoszczy mężczyzna został w maju zatrzymany w Grudziądzu przez przypadek podczas rutynowej kontroli drogowej i w konsekwencji przekazany austriackim władzom. Polak był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks