REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatAustria. Gazeta przeprasza za nekrolog esesmana

Austria. Gazeta przeprasza za nekrolog esesmana

-

fot.Wikipedia
fot.Wikipedia

Austriacki dziennik przeprosił swoich czytelników za wydrukowanie nekrologu, w którym pojawiły się informacje o służbie zmarłego w SS i zdanie zapożyczone z tradycji tej paramilitarnej formacji z czasów III Rzeszy.

W nekrologu oprócz imienia, nazwiska oraz daty urodzin i śmierci mężczyzny znalazła się również informacja o tym, że w SS dosłużył się stopnia Untersturmfuehrera i został wyróżniony nazistowskim odznaczeniem.

REKLAMA

W klepsydrze zamieszczono również zdanie: „Jego honorem była wierność”, co stanowi parafrazę zdania z przysięgi wierności składanej Hitlerowi przez członków tej formacji.

SS (Schutzstaffeln) NSDAP odpowiadała za ochronę Hitlera; stanowiła elitę jednostek policyjnych i wojskowych, odpowiedzialną za liczne zbrodnie popełnione w czasie Holokaustu.

Nekrolog, który ukazał się na łamach gazety w sobotę, spotkał się z oburzeniem wielu czytelników, także w mediach społecznościowych.

Redaktor naczelny „Kleine Zeitung”, Hubert Patterer, w oświadczeniu przeprosił za „straszliwy błąd” i zapowiedział, że redakcja wzmocni weryfikację ukazujących się w dzienniku ogłoszeń, w tym nekrologów.

„Kleine Zeitung” jest drugim pod względem wielkości nakładu (280 tys. egzemplarzy) płatnym dziennikiem w Austrii.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107784461 views

REKLAMA

REKLAMA

2107784693 views

REKLAMA

2109581084 views

REKLAMA

2107784834 views

REKLAMA

2107784933 views

REKLAMA

2107785041 views