REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Australia. Cztery osoby, w tym trójka dzieci, zginęły w płonącym samochodzie

Australia. Cztery osoby, w tym trójka dzieci, zginęły w płonącym samochodzie

-

Cztery osoby, w tym trójka dzieci poniżej dziesiątego roku życia, zginęły w środę w pożarze samochodu na przedmieściach Brisbane we wschodniej Australii. Jedna osoba jest ciężko ranna. “Pojazd mógł zostać celowo podpalony” – podała brytyjska stacja BBC.

Jak podają australijskie media, ofiary to ojciec i trójka jego dzieci. Cytowani świadkowie wspominają o kilku silnych eksplozjach, których dźwięk przypominał wybuch butli z gazem. Okoliczni mieszkańcy i przybyłe na miejsce służby ratunkowe zastali samochód całkowicie zajęty przez płomienie, nie byli w stanie pomóc czwórce uwięzionych w nim osób.

REKLAMA

Dziennik “The Australian” przytacza wypowiedź świadka zdarzenia, który widział jak z płonącego samochodu wyskoczyła kobieta krzycząca “on oblał mnie benzyną”. Według publicznej telewizji SBS była to matka i żona ofiar. Doznała rozległych poparzeń i przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Ratownicy medyczni udzielili także pomocy przechodniowi, który próbował ratować ludzi w płonącym samochodzie. Ma on poparzoną twarz i został przewieziony do szpitala.

Media spekulują, że tragedia mogła być spowodowana problemami rodzinnymi pary, która od niedawna żyła w separacji i spierała się o prawa do opieki nad dziećmi. Władze na razie nie potwierdziły tej wersji. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks