REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatAshton za utrzymaniem integralności terytorialnej przez Ukrainę

Ashton za utrzymaniem integralności terytorialnej przez Ukrainę

-

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton powiedziała we wtorek, że celem jej rozmów na szczycie Ukraina-UE-Unia Celna (Rosja, Białoruś, Kazachstan), będzie zabieganie o zachowanie integralności terytorialnej przez Ukrainę.

Ashton oznajmiła na rozpoczęciu rozmów w Mińsku, że chce „wspierać naród Ukrainy w zabiegach o osiągnięcie pokoju i bezpieczeństwa, a także zapewnić, że będzie on mógł cieszyć się integralnością terytorialną, gospodarczo trwałą przyszłością oraz rozwijającymi się dobrymi stosunkami z sąsiadami”.

REKLAMA

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zaznaczył zaś, że podstawowym zadaniem jest powstrzymanie za wszelką cenę przelewu krwi. Zaapelował też do uczestników rozmów, by odrzucili polityczne ambicje i pomyśleli o losie ludzi.

„Przygotowaliśmy projekt dokumentu końcowego. Jeśli chcecie, omówmy go i przyjmijmy” – powiedział.

W mińskim spotkaniu uczestniczą także oprócz Ashton i Łukaszenki prezydenci Rosji, Ukrainy i Kazachstanu, Władimir Putin, Petro Poroszenko i Nursułtan Nazarbajew, a także komisarze UE: ds. handlu Karel De Gucht oraz ds. energii Guenther Oettinger. (PAP)

Zdjęcie: Catherine Ashton fot.Dennis M. Sabangan/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2096934682 views

REKLAMA

REKLAMA

2096934915 views

REKLAMA

REKLAMA

2098731311 views

REKLAMA

2096935064 views

REKLAMA

2096935165 views

REKLAMA

2096935276 views