REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Arabia Saudyjska. Zamachy samobójcze w trzech miastach

Arabia Saudyjska. Zamachy samobójcze w trzech miastach

-

W trzech miastach Arabii Saudyjskiej doszło w poniedziałek do zamachów samobójczych, w których następstwie poza trzema zamachowcami zginęli – według wstępnych danych – dwaj funkcjonariusze sił bezpieczeństwa, a dwie osoby zostały ranne.

Zamachy te wyglądają na skoordynowaną kampanię ataków w momencie, gdy Saudyjczycy przygotowują się do uroczystego zakończenia ramadanu – pisze Reuters.

REKLAMA

Eksplozje, do których doszło przed konsulatem USA w Dżuddzie, przed meczetem Proroka w Medynie i w pobliżu meczetu w mieście Al-Katif we wschodniej części Arabii Saudyjskiej, następują po atakach w Turcji, Bangladeszu i Iraku. Ataki te, do których przyznało się Państwo Islamskie, zdają się być celowo przeprowadzane w czasie, gdy zbliża się święto Eid al-Fitr kończące ramadan, muzułmański miesiąc postu – pisze Reuters.

Saudyjska telewizja Al-Arabija poinformowała, że według wstępnych danych liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych zamachów w Arabii Saudyjskiej to – poza zamachowcami – dwaj funkcjonariusze sił bezpieczeństwa. (PAP)

Na zdj. Meczet w Medynie, gdzie znajduje się grób proroka Mahometa fot. Mohamed Messara/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks