REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatANSA: arcybiskup Wesołowski swobodnie porusza się po Watykanie

ANSA: arcybiskup Wesołowski swobodnie porusza się po Watykanie

-

Osadzony we wrześniu w areszcie domowym w Watykanie oskarżony o pedofilię arcybiskup Józef Wesołowski od soboty porusza się swobodnie za Spiżową Bramą – podała w poniedziałek Ansa. Podkreśla się, że Watykan nie informował o nowych decyzjach w jego sprawie.

 
Nie jest zatem jasne, zauważono, czym należy tłumaczyć to, że były nuncjusz na Dominikanie, czekający na proces przed trybunałem watykańskim, najwyraźniej bez żadnych ograniczeń chodzi po Watykanie. Z chwilą aresztowania 23 września został osadzony w areszcie w Kolegium Penitencjarzy, czyli domu spowiedników z bazyliki świętego Piotra. Przypuszcza się, że nadal tam przebywa.

REKLAMA

Na terytorium Watykanu spotkało go kilka osób, nie kryjąc zaskoczenia – podkreśliła Ansa.

Watykańskie źródła nie wyjaśniły, czy znaczy to, że abp Wesołowski odzyskał wolność bądź większą swobodę poruszania się, czy też zapadła jakaś nowa decyzja w jego sprawie. Oficjalnie o tym nie informowano. Od wielu tygodni brak jakichkolwiek oficjalnych wiadomości o nim. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP abp Wesołowski zdeterminowany jest, by odpierać wszelkie zarzuty.

Obecnie były nuncjusz, zdymisjonowany przez papieża Franciszka w sierpniu 2013 roku w związku z zarzutami pedofilii, czeka na rozpatrzenie przez trybunał kanoniczny w Kongregacji Nauki Wiary jego odwołania od czerwcowego wyroku o wydaleniu go ze stanu kapłańskiego. Apelację złożył w sierpniu, a miesiąc później został aresztowany na wniosek watykańskiego wymiaru sprawiedliwości i od razu osadzony w areszcie domowym, co tłumaczono wtedy stanem jego zdrowia. Rozpatrzenie apelacji opóźnia się.

Na przełomie roku ma się rozpocząć proces karny arcybiskupa Wesołowskiego przed trybunałem Państwa Watykańskiego. Grozi mu do 7 lat więzienia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Na zdjęciu: Były arcybisku Józef Wesołowski fot.Orlando Barria/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109612785 views

REKLAMA

REKLAMA

2109613017 views

REKLAMA

REKLAMA

2111409408 views

REKLAMA

2109613158 views

REKLAMA

2109613257 views

REKLAMA

2109613365 views