REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Ambasador Ukrainy przy ONZ: w moim kraju nie ma kryzysu humanitarnego

Ambasador Ukrainy przy ONZ: w moim kraju nie ma kryzysu humanitarnego

-

Na Ukrainie nie ma kryzysu humanitarnego, nie ma więc potrzeby, by Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjmowała w tej sprawie rezolucję proponowaną przez Rosję – powiedział w środę ambasador Ukrainy przy ONZ Jurij Serhejew. 

Prorosyjski bojówkarz w Doniecku na Ukrainie fot.Photomig/PAP/EPA
Prorosyjski bojówkarz w Doniecku na Ukrainie fot.Photomig/PAP/EPA

REKLAMA

2147483647 clicks

W poniedziałek Rosja zaproponowała, by Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję w sprawie utworzenia specjalnych korytarzy na Ukrainie, które pozwoliłyby cywilom uciec z terytoriów na wschodzie kraju, gdzie dochodzi do starć z prorosyjskimi separatystami.

Zachodni dyplomaci odpowiedzieli przedstawicielom Moskwy, że na Ukrainie mają do czynienia z “kryzysem bezpieczeństwa narodowego, a nie kryzysem humanitarnym” – pisze agencja Reutera.

“Nie uważamy, aby taka rezolucja była konieczna. Dlaczego? Ponieważ nie ma u nas kryzysu humanitarnego” – powiedział Serhejew na konferencji prasowej w siedzibie ONZ.

“Przyjęcie takiej rezolucji zaproponował kraj, który całkiem niedawno dokonał aneksji znacznej części naszego terytorium i wspiera separatystów na wschodzie (Ukrainy)” – dodał Siergiejew. “To politycznie motywowana rezolucja” – podkreślił.

Przedstawiciele krajów zachodnich w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ocenili, że zanim propozycja Rosji może być w ogóle wzięta pod uwagę, konieczne jest przygotowanie raportu ONZ na temat sytuacji humanitarnej na Ukrainie – pisze Reuters.

W maju Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz kolejny nie zdołała uzgodnić żadnych działań w sprawie ukraińskiego kryzysu. Zwołane na wniosek Rosji spotkanie odbyło się w związku z operacją ukraińskich sił w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy.

Oskarżenia Rosji wobec Kijowa zostały wówczas przyjęte w Radzie z nieukrywanym sceptycyzmem, a państwa Rady Bezpieczeństwa oskarżyły Moskwę o zbrojenie i finansowanie prorosyjskich sił separatystycznych.

Żadne z poprzednich trzynastu posiedzeń formalnych lub sesji konsultacyjnych nie doprowadziło do wspólnego stanowiska Rady Bezpieczeństwa w sprawie Ukrainy.(PAP)

 

REKLAMA

2131787649 views

REKLAMA

REKLAMA

2131787664 views

REKLAMA

REKLAMA

2133583984 views

REKLAMA

2131787674 views

REKLAMA

2131787677 views

REKLAMA

2131787681 views