REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Abp Sydney o pedofilii w Kościele w Australii: musimy schylić głowę ze...

Abp Sydney o pedofilii w Kościele w Australii: musimy schylić głowę ze wstydu

-

“Musimy schylić głowę ze wstydu” – tak arcybiskup Sydney Anthony Fisher zareagował na raport, z którego wynika, że 7 proc. księży w Australii zarzucono popełnienie czynów pedofilii w latach 1950-2010.

“To, co ogłoszono, jest wstrząsające” – oświadczył metropolita Sydney, komentując w orędziu zamieszczonym na stronie jego archidiecezji rezultaty prac federalnej komisji, która badała to, jak instytucje w Australii reagowały na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu nieletnich.

REKLAMA

Arcybiskup Fisher powiedział: “Wiem – dodał – że wielu naszych księży, zakonników i wiernych świeckich odczuwa to samo; jako katolicy musimy schylić głowę ze wstydu”.

Następnie ogłosił: “Ku mojemu wstydowi i smutkowi okazuje się, że w całej Australii 384 diecezjalnym księżom, 188 księżom zakonnym, 597 braciom zakonnym i 96 zakonnicom zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich od 1950 roku”. Abp Fisher wyjaśnił również, że czyny pedofilii zarzucono też 543 świeckim pracownikom instytucji Kościoła.

Zauważył, że Kościół w tym kraju czeka “traumatyczny okres”, zwłaszcza dla ofiar wykorzystywania. Zapewnił zarazem, że uczyni wszystko, co możliwe, by udzielić im pomocy w duchu “sprawiedliwości i współczucia”. (PAP)

fot.YouTube

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks