REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat 7 milionów ludzi cierpi głód wskutek terroru Boko Haram

7 milionów ludzi cierpi głód wskutek terroru Boko Haram

-

Poszukiwani w Nigerii członkowie Boko Haram fot.Tife Owolabi/EPA
Poszukiwani w Nigerii członkowie Boko Haram fot.Tife Owolabi/EPA

W Kamerunie, Czadzie, Nigrze i Nigerii około 7,1 mln ludzi głoduje w konsekwencji terroru, jaki szerzy w tym regionie Afryki islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram – ogłosiła w piątek w Rzymie Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

REKLAMA

Komunikat FAO ukazał się w dniu, w którym w Oslo odbywała się konferencja humanitarna w sprawie zmobilizowania funduszów dla tego regionu. Podano na niej, że liczba osób głodujących i zagrożonych głodem na tych terenach wzrosła przeszło dwukrotnie od czerwca ub. roku. Wśród nich jest 515 000 dzieci.

Według danych ONZ nawiedzony klęską głodu region Afryki będzie potrzebował w tym roku pomocy w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Tymczasem, jak ogłoszono w Oslo, donatorzy zadeklarowali dotąd 672 miliony dolarów pomocy.

Stany Zjednoczone zakomunikowały, że poinformują w późniejszym terminie o swoim wkładzie w tę pomoc.

Mieszkańcy rozległych terenów wokół jeziora Czad znajdują się w dramatycznej sytuacji. Terror, jaki szerzą bojownicy Boko Haram, sprawia, że uprawa pól, tradycyjne połowy w jeziorze Czad czy na przykład doprowadzenie bydła do wodopoju za każdym razem wiążą się z niebezpieczeństwem utraty życia z rąk terrorystów.

Bezodpływowe jezioro Czad o powierzchni 1 350 km kw. bywa dla setek tysięcy mieszkańców tych terenów jedynym źródłem wody. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks