REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat Rosja gotowa współpracować z prezydentem USA, ktokolwiek nim będzie

Rosja gotowa współpracować z prezydentem USA, ktokolwiek nim będzie

-


Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała w czwartek, że Moskwa jest gotowa do konstruktywnej współpracy z prezydentem Stanów Zjednoczonych niezależnie od tego, kto zostanie uznany za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA z 3 listopada.

“Jeśli chodzi o perspektywy stosunków rosyjsko-amerykańskich w kontekście wyborów za oceanem, to w Moskwie (…) jesteśmy gotowi do konstruktywnej współpracy z prezydentem USA, ktokolwiek nim zostanie po wyborach” – powiedziała Zacharowa. Zapewniła, że Moskwa uważnie śledzi proces ustalania ich wyników.

“Mamy nadzieję, że istniejące w USA mechanizmy prawne pozwolą na określenie przyszłego przywódcy państwa w ścisłej zgodzie z konstytucją amerykańską, a przede wszystkim na uniknięcie wybuchu w kraju masowych zamieszek” – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji.

Wyraziła przekonanie, że ustalenie wyników wyborów “może się przeciągnąć”, ponieważ zarówno prezydent Donald Trump, jak i jego rywal Joe Biden mówili, że są przekonani o własnym zwycięstwie.

Przedstawicielka MSZ Rosji skrytykowała – jak to ujęła – “jawne braki amerykańskiego systemu wyborczego”, które – jej zdaniem – przejawiają się w sytuacji, gdy rywalizacja o fotel prezydencki jest wyrównana.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks