REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatW.Brytania. Poziom zagrożenia terrorystycznego podniesiony do krytycznego

W.Brytania. Poziom zagrożenia terrorystycznego podniesiony do krytycznego

-

Theresa May EPA/SEAN DEMPSE

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w piątek  o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, „krytycznego”. Wcześniej Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia porannego zamachu terrorystycznego w londyńskim metrze.

Krytyczny poziom zagrożenia oznacza, że do kolejnego ataku terrorystycznego w Wielkiej Brytanii „może dojść w każdej chwili”. Decyzję o jego zmianie podejmuje niezależne od szefowej rządu Wspólne Centrum Analizy Zagrożenia Terrorystycznego (Joint Terrorism Analysis Centre, JTAC).

REKLAMA

Jednocześnie May dodała, że rozpoczęto przygotowania do wdrożenia pierwszego etapu operacji Temperer, w ramach której wojsko wesprze policję w pilnowaniu bezpieczeństwa w kraju, m.in. wzmacniając ochronę kluczowych budynków turystycznych i administracji publicznej, lotnisk, dworców i większych imprez masowych.

Ostatni raz najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego był ogłoszony w maju br. po zamachu terrorystycznym na salę koncertową Manchester Arena, w którym zginęły 22 osoby, a wcześniej w 2006 roku (po odkryciu planowanego zamachu na samoloty lecące przez Atlantyk) i 2007 roku (po odkryciu planowanego zamachu na londyński klub nocny).

Co najmniej 29 osób zostało rannych, gdy w piątek rano na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie eksplodował ładunek wybuchowy domowej roboty. W piątek wieczorem propagandowa agencja informacyjna dżihadystów Amak poinformowała, że zamachu dokonał „oddział” związany z Państwem Islamskim.

Policja metropolitalna w Londynie nie dokonała na razie żadnych aresztowań w związku z tą sprawą. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Kuzwa,
    Dlaczego Angole sie przejmuja? Orangutan in charge (czytaj Trump) ich uratuje, wysylajac Twittera. Potem im wybuduje mur, za ktory zaplaca Niemcy, Nastepnie obnizy im podatki, potem pogloboslawi samego boga-jezusa-marie i innych bogow i na koniec pierdnie zwalajac wszystko na Polnocna Korea – a polaczki beda to wachac, jak najswierze tulipany.
    Tylko idiota nie wierzy w Orangutana!

REKLAMA

2097985995 views

REKLAMA

REKLAMA

2097986228 views

REKLAMA

2099782620 views

REKLAMA

2097986371 views

REKLAMA

2097986472 views

REKLAMA

2097986582 views