REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Świat 3,5 tys. imigrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym trafi do Włoch

3,5 tys. imigrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym trafi do Włoch

-

fot.ETWE (CIS) L George/Royal Navy/EPA
fot.ETWE (CIS) L George/Royal Navy/EPA

3480 imigrantów uratowanych w niedzielę z dryfujących łodzi, którymi próbowali przepłynąć do Włoch, trafi na Sycylię i do Apulii, gdzie otrzyma pomoc medyczną, a następnie trafi do ośrodków dla imigrantów – poinformowała w niedzielę wieczorem agencja EFE.

W akcji ratowania imigrantów brały udział jednostki włoskie, brytyjskie, irlandzkie i niemieckie.

Jak podały służby prasowe włoskiej straży przybrzeżnej ponad 800 osób przybyło już do Palermo na Sycylii; statki ratownicze transportują blisko 400 imigrantów do sycylijskiego portu Augusta.

Ponad 2200 osób zostanie przewiezione do kolejnego sycylijskiego portu – Tripani oraz ośrodka w Taranto, w regionie Apulia.

Pierwsza o kolejnej kryzysowej sytuacji na Morzu Śródziemnym poinformowała w niedzielę rano załoga okrętu brytyjskiej Royal Navy, HMS Bulwark. Rząd w Londynie oddał tę jednostkę do dyspozycji unijnej operacji Tryton, polegającej na patrolowaniu wód i ratowaniu imigrantów. Na pokładzie okrętu znajduje się brytyjski minister obrony Michael Fallon.

Do ratujących uchodźców Brytyjczyków dołączyły natychmiast jednostki z innych krajów. Była to prawdopodobnie największa od dłuższego czasu operacja ratowania imigrantów w Cieśninie Sycylijskiej. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks