REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiat27 tys. rosyjskich turystów utknęło za granicą po upadku operatora

27 tys. rosyjskich turystów utknęło za granicą po upadku operatora

-

27 tysięcy rosyjskich turystów nie może wrócić do kraju po upadku jednego z największych rosyjskich touroperatorów – biura podróży Labirynt – poinformowało w poniedziałek Krajowe Zrzeszenie Rosyjskich Biur Podróży.

fot.Staton R. Winter/SRW-cl/EPA
fot.Staton R. Winter/SRW-cl/EPA

REKLAMA

“Wszyscy turyści są zablokowani z powodu braku biletów powrotnych”, gdy firma Labirynt ogłosiła w sobotę upadłość – podała firma Touraide, która usiłuje pomóc turystom w znalezieniu miejsc po zakończeniu turnusów na loty powrotne do Rosji.

Labirynt jest czwartym rosyjskim biurem podróży, które zbankrutowało w ciągu ostatnich trzech tygodni.

“Sytuacja gospodarcza i polityczna miała zgubny wpływ na liczbę rezerwacji”, a spadek wartości rubla “zmniejszył możliwości zakupowe Rosjan” – wyjaśniał Labirynt, tłumacząc zaprzestanie działalności.

“Obawiamy się, żeby nie wystąpił efekt domina” – powiedziała w radiu Echo Moskwy rzeczniczka rosyjskiej Federalnej Agencji Turystyki Irina Szczegołkowa.

“Turcja rozpoczęła wczoraj wyrzucanie naszych turystów z hotelu i to Turcja, gdzie odpoczywa rocznie 3,5 mln Rosjan” – skarżyła się. Chwaliła jednocześnie postawę Bułgarii i Grecji, które postanowiły nie karać turystów rosyjskich za upadek ich biura podróży.

Sankcje europejskie spowodowały wstrzymanie w niedzielę działalności firmy Dobroliot, tanich linii lotniczych Aerofłotu.

Z uwagi na sankcje i ich rosnący wpływ na gospodarkę rosyjską rubel stracił od września 2013 roku na wartości 11 procent. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116421378 views

REKLAMA

REKLAMA

2116421586 views

REKLAMA

REKLAMA

2118217962 views

REKLAMA

2116421703 views

REKLAMA

2116421790 views

REKLAMA

2116421884 views