REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Styczen Ruch kolejowy między Niemcami a Austrią zawieszony 

Ruch kolejowy między Niemcami a Austrią zawieszony 

-

Austriackie Koleje OeBB zawiesiły o godz. 17 w niedzielę ruch kolejowy z Austrii do Niemiec – podała agencja dpa. Decyzja została podjęta na życzenie Niemieckich Kolei DB – poinformowała rzeczniczka OeBB.

Austriacka agencja APA poinformowała, że “o godz. 17 Niemcy wstrzymały połączenia kolejowe z Austrią”; nie podała jednak żadnych szczegółów.

REKLAMA

W pociągach, które miały dotrzeć z Austrii do Niemiec znajduje się obecnie 1,8 tys. syryjskich uchodźców – podały Austriackie Koleje.

Według dpa wstrzymanie połączeń kolejowych między Niemcami a Austrią ma obowiązywać do poniedziałku do godz. 6 rano.

Dziennik “Passauer Neue Presse” poinformował, że władze niemieckie wstrzymały ruch pociągów z i do Austrii, lecz według innych źródeł nie jest do końca pewne, czy dotyczy to na pewno również pociągów jadących z Niemiec do Austrii.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere poinformował w niedzielę w Berlinie, że niemiecki rząd przywrócił czasowo kontrole na swoich granicach. Dodał, że punktem ciężkości kontroli będzie początkowo granica południowa z Austrią

Zdaniem niemieckich władz, kroki podjęte w niedzielę powinny być “poważnym, sygnałem dla tych uchodźców, którzy obecnie znajdują się na Bliskim Wschodzie”.(PAP)

Na zdj. imigranci na dworcu we Flensburgu w Niemczech fot.ChristianCharisius/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks