REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSSAŚwiadczenia dla rozwiedzionych

Świadczenia dla rozwiedzionych

-

Podobnie jak w sezonie podatkowym, dobrze jest mieć wszystkie potrzebne informacje wcześniej, abyś mógł się przygotować i otrzymać należne pieniądze.

Jeśli masz 62 lata, jesteś niezamężny i rozwiedziony z osobą uprawnioną do świadczeń emerytalnych lub rentowych z tytułu ubezpieczenia społecznego, możesz być uprawniony do otrzymywania świadczeń na podstawie rejestru tej osoby. Aby zakwalifikować się, musisz pozostawać w związku małżeńskim ze swoim byłym partnerem przynajmniej 10 lat lub więcej. Jeśli ponownie zawarłeś małżeństwo, nie możesz pobierać świadczeń z rejestru byłego małżonka, chyba że późniejszy ślub zakończy się unieważnieniem, rozwodem lub śmiercią. Poza tym, jeśli masz prawo do świadczeń we własnym rejestrze, kwota świadczenia musi być mniejsza niż otrzymywana na podstawie pracy byłego współmałżonka. Innymi słowy, zapłacimy wyższą kwotę z tych, do których się kwalifikujesz, ale nie obie.

REKLAMA

Możesz ubiegać się o świadczenia na podstawie rejestru byłego małżonka, nawet jeśli nie przeszedł na emeryturę, o ile rozwiodłeś się co najmniej dwa lata przed złożeniem wniosku. Jeśli jednak zdecydujesz się poczekać do osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego, aby ubiegać się o rozwód jako współmałżonek, twoje świadczenie będzie równe połowie pełnej kwoty emerytury twojego współmałżonka lub zasiłku inwalidzkiego. Te same zasady obowiązują zmarłego byłego małżonka.

Wysokość otrzymywanych świadczeń nie ma wpływu na świadczenia przysługujące byłemu współmałżonkowi i jego obecnemu małżonkowi. Odwiedź naszą stronę www.socialsecurity.gov/planners/retire/divspouse.html Znajdziesz tu warunki, które musisz spełnić, aby ubiegać się o świadczenia na podstawie rejestru byłego małżonka. Nasz kalkulator świadczeń daje wyobrażenie o miesięcznej wysokości świadczenia. Jeśli twój były małżonek zmarł po rozwodzie, możesz nadal kwalifikować się do świadczeń jako wdowa lub wdowiec. Informacje na ten temat znajdziesz w notatce na dole strony internetowej.

Odwiedź naszą witrynę jak najszybciej, aby dowiedzieć się, czy przysługują ci świadczenia z rejestru byłego współmałżonka. To może oznaczać znaczną kwotę miesięcznego dochodu!

Joanna Baran-Glazer

specjalistka Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

 

fot.Pixabay.com

REKLAMA

2109573732 views

REKLAMA

REKLAMA

2109573964 views

REKLAMA

REKLAMA

2111370355 views

REKLAMA

2109574105 views

REKLAMA

2109574204 views

REKLAMA

2109574312 views