REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSSARenta chorobowa z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

Renta chorobowa z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

-

fot.Pixabay.com

Dziś o dokumentach i informacjach, które Państwo powinni przygotować w przypadku składania wniosku o rentę chorobową w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych (SSA).

W roku 2016 ponad 10 milionów osób niezdolnych do pracy oraz osób będących na ich utrzymaniu otrzymało świadczenia z ponad 11 miliardów dolarów rent chorobowych wypłacanych miesięcznie przez Urząd Ubezpieczeń Społecznych. Niezdolność do pracy możne dotyczyć każdego: badania pokazują, że 20-letni pracownik ma jedną szansę na cztery, żeby stać się niezdolnym do pracy przed uzyskaniem pełnego wieku emerytalnego.

REKLAMA

Czas, kiedy osoba staje się niepełnosprawna, może być bardzo stresującym okresem w życiu danej osoby. Pojawia się wiele pytań i niewiadomych w okresie przechodzenia od statusu pracownika do statusu osoby niezdolnej do pracy ze względu na stan zdrowia. Podczas gdy pracodawca może zaoferować krótko- lub długotrwałe świadczenia inwalidzkie, większość osób zmagających się z niesprawnością, składa wniosek o rentę chorobową w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych.

Kiedy znajdą się Państwo w obliczu niepełnosprawności i nie wiedzą, od czego zacząć, aby otrzymać pomoc, Urząd Ubezpieczeń Społecznych zachęca do odwiedzenia strony internetowej www.socialsecurity.gov/disabilityssi. Na portalu można w sposób najbardziej dogodny złożyć wniosek o rentę inwalidzką. Mogą też Państwo skontaktować się z nami dzwoniąc pod bezpłatny numer 1(800) 772-1213 lub odwiedzić lokalne biuro Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, aby złożyć wniosek o świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Podczas ubiegania się o świadczenia, powinni Państwo być przygotowani do udzielenia odpowiedzi na liczne pytania, między innymi:

Od kiedy trwa niezdolność do pracy

– daty ostatnio wykonywanych prac
– nazwy, adresy, numery telefonów i daty wizyt lekarskich oraz wizyt w klinikach
– nazwy leków i dawki zażywanych leków i rodzaje wykonanych badań
–informacje o stanie cywilnym (związek małżeński).

Również mogą się Państwo starać o zasiłek uzupełniający (SSI) do renty inwalidzkiej. Zasiłek uzupełniający SSI oferowany jest osobom o niskich dochodach i stanie majątkowym oraz osobom, które nie mają wymaganej długości zatrudnienia objętego opodatkowaniem na ubezpieczenie społeczne. Wówczas osoba składająca podanie o SSI w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych musi udzielić informacji dotyczących:

warunków mieszkaniowych i miesięcznych wydatków łączne z wydatkami osób razem zamieszkujących
źródeł dochodów swoich i współmałżonka
zasobów finansowych łącznie z kontami bankowymi, pojazdami, i innymi inwestycjami.

Zestaw startowy na rentę jest również dostępny na naszej stronie internetowej (tylko po angielsku). www.socialsecurity.gov/disability/disabilitystarterkits.htm.

Proszę pamiętać, że jesteśmy z Państwem w najtrudniejszych chwilach Waszego życia. Urząd Ubezpieczeń Społecznych pomaga zabezpieczyć dzień dzisiejszy i przyszłość znaczącymi świadczeniami dla osób niepełnosprawnych. Jesteśmy więc z Państwem nie tylko podczas emerytury. Więcej informacji można zasięgnąć na stronie www.socialsecurity.gov.

Marian Sułkowski, Urząd Ubezpieczeń Społecznych

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

3 KOMENTARZE

  1. jak tu zyc rozliczałem się przez 20 lat i otrzymuje ss, w wysokości 450 $ to skandal i na domiar tego podczas pracy w darien ill.uleglem poważnemu wypadkowi za który dostałem odszkodowanie 40 tys$ czyli polowe tego co mi się nalezalo bo wieksza polowe zgarnęli bezczelnie adwokaci złodzieje !!to jak mam mowic dobrze o usa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!proszę mi wytlumaczyc!!!!skandal

REKLAMA

2107561985 views

REKLAMA

2107562217 views

REKLAMA

2109358608 views

REKLAMA

2107562358 views

REKLAMA

2107562457 views

REKLAMA

2107562565 views