REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSSAPrzelicznik emerytalny

Przelicznik emerytalny

-

fot.123RF Stock Photos

Oszacowanie, kiedy przejść na emeryturę, wymaga oceny wszystkich źródeł dochodów emerytalnych. Należy rozważyć wiele czynników, łącznie z indywidualnymi oczekiwaniami dochodów na emeryturze. Social Security może w tym pomóc, oferuje bowiem stronę internetową z przelicznikami (calculators), które ułatwią Państwu zaplanowanie emerytury. Przeliczniki są dostępne na stronie internetowej www.socialsecurity.gov-planners-benefitcalculators.html

Jeżeli wypracowali Państwo wymagane 40 kwartałów, proszę odwiedzić stronę z przelicznikami i skorzystać z „Przelicznika emerytalnego”, aby precyzyjnie określić swoje dochody emerytalne.

REKLAMA

Okoliczności w życiu osobistym mogą spowodować zmiany w zamierzonej liczbie lat pracy przed przejściem na emeryturę. Załóżmy, że planowali Państwo pracować przez dodatkowych 10 lat przed przejściem na emeryturę, jednakże obecnie rozważacie przejście na emeryturę w tym roku. W jaki sposób można określić różnicę w wysokości miesięcznych świadczeń? Wystarczy wykonać jedno przeliczenie z uśrednionymi dochodami z roku obecnego i drugie z uwzględnieniem zarobków przez kolejne 10 lat. To będą tylko szacunkowe kwoty, niemniej określą one przybliżoną wysokość świadczeń w różnych latach, pomagając w podjęciu decyzji.

Możecie też Państwo skorzystać z internetowego kalkulatora (Online Calculator), jeżeli nie macie wypracowanych 40 kwartałów. Wystarczy wprowadzić do kalkulatora wszystkie swoje dotychczasowe zarobki i przypuszczalne przyszłe zarobki do czasu planowanego przejścia na emeryturę. Powtórzmy, są to tylko szacunkowe kwoty, niemniej umożliwią Państwu planowanie przyszłych świadczeń.

Oprócz wyżej wymienionych przeliczników istnieją również i inne. Można skorzystać z przelicznika szacującego prawdopodobną długość życia (Life Expectancy Calculator). Jest także przelicznik określający pełny wiek emerytalny (Retirement Age Calculator), który także pokazuje różnicę w wysokości świadczeń w przypadku wcześniejszego ich pobierania. Przelicznik „Early or Late Retirement Calculator” pokazuje różnicę w wysokości świadczeń w przypadku wcześniejszego lub późniejszego niż pełny wiek emerytalny przejścia na emeryturę.

Używając przelicznika dla współmałżonków (Benefits for Spouse Calculator), można oszacować wysokość świadczeń i dowiedzieć się, jaka będzie różnica, jeżeli świadczenia będą pobierane wcześniej. Wszystkie wymienione kalkulatory dostępne są na stronie internetowej www.socialsecurity.gov/planners/benefitcalculators.html.

Kolejnym sposobem planowania jest Social Security Statement. Możecie Państwo otrzymać swój zestaw zarobków i świadczeń z waszego indywidualnego konta Social Security (myaccount), które znajduje się na stronie internetowej www.socialsecurity.gov/myaccount.

Kalkulatory wykonają wszystkie obliczenia, w dogodny sposób ukazując pełen obraz świadczeń. Tym samym droga do emerytury będzie łatwiejsza. Skoro teraz już wiedzą Państwo, który przelicznik wybrać, możecie już dzisiaj zacząć przeliczać najkorzystniejsze opcje emerytalne.

Iwona Gorzkowicz, Social Security Administration

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

REKLAMA

2107561026 views

REKLAMA

2107561258 views

REKLAMA

2109357649 views

REKLAMA

2107561399 views

REKLAMA

2107561498 views

REKLAMA

2107561606 views