REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna SSA Myślisz o przejściu na emeryturę za granicą? Co musisz wiedzieć

Myślisz o przejściu na emeryturę za granicą? Co musisz wiedzieć

-

fot.123RF Stock Photos

Przejście na emeryturę poza Stanami Zjednoczonymi może być sposobem na spędzenie złotych lat. Być może planujesz emeryturę w Polsce lub Peru. W wielu przypadkach możliwe jest otrzymywanie twoich świadczeń emerytalnych z puli Social Security podczas pobytu za granicą. Nasza strona internetowa może pomóc w zorientowaniu się w uprawnieniach do świadczeń po wyjeździe z USA.

REKLAMA

Jeśli pracowałeś w Stanach Zjednoczonych i w innym kraju, twoje kredyty mogą być połączone, aby otrzymać wyższe świadczenia emerytalne. Obecnie istnieje 25 krajów, które mają w tym zakresie porozumienia międzynarodowe ze Stanami Zjednoczonymi. Umowa między Urzędem Ubezpieczeń Społecznych (Social Security Administration) a polskim Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (KRUS lub ZUS) pomoże uzupełnić lata przerwy w ubezpieczeniach społecznych osobom, które pracowały w obu krajach. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się, odwiedź stronę www.socialsecurity.gov/international.

Możesz otrzymywać świadczenia w wielu krajach. By dowiedzieć się, czy możesz otrzymywać świadczenia w swoim kraju, skorzystaj z naszej informacji dotyczącej kontroli przesiedleń za granicę. Sprawdź adres na stronie internetowej: www.socialsecurity.gov/international/payments_outsideUS.html.

Gdy mieszkasz za granicą, w łatwy sposób możesz się z nami skontaktować na różne sposoby. Możesz skontaktować się z lokalną ambasadą USA, napisać do nas list i przesłać pocztą lub zadzwonić pod numer 1 (800)772-1213. Inne informacje dotyczące pobytu za granicą można znaleźć na stronie www.socialsecurity.gov/foreign.

Social Security jest z tobą przez całą życiową podróż, nawet jeśli ta podróż zabierze cię poza Stany Zjednoczone. Zawsze możesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy bezpiecznych informacji internetowych na stronie www.socialsecurity.gov.

Joanna Baran-Glazer

specjalistka z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks