REKLAMA

2131883847 views

REKLAMA

2131883846 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSSAAmerykańscy seniorzy korzystają z portalu my Social Security

Amerykańscy seniorzy korzystają z portalu my Social Security

-

fot.123RF Stock Photos

Urząd Ubezpieczeń Społecznych zawsze doceniał seniorów za ich liczny wkład w wielu dziedzinach. Chcielibyśmy się podzielić ważnymi informacjami, które pomogą Państwu żyć zdrowo i pozostać w jak najlepszej formie.

REKLAMA

Urząd Ubezpieczeń Społecznych oferuje pakiet usług internetowych, który z pewnością będzie dla Państwa przydatny. Zamiast przyjeżdżać do którejś z naszych lokalizacji, mogą Państwo załatwić wiele spraw korzystając z naszego bezpiecznego, bezpłatnego serwisu internetowego. Zaoszczędzony czas będą Państwo mogli spędzić ze swoimi wnukami, albo wykorzystać go na rześki spacer po mieście lub po parku.

Zanim Państwo udadzą się na spacer, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.socialsecurity.gov. Nie ma znaczenia, czy już Państwo otrzymują świadczenia emerytalne, czy tylko zaczynają o nich rozmawiać, właśnie teraz jest odpowiedni czas, żeby utworzyć osobiste konto Ubezpieczeń Społecznych my Social Security.

Czym jest my Social Security? Jest to bezpieczne konto internetowe, które umożliwia Państwu natychmiastowy dostęp do osobistych informacji w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych. Osoby, które nadal pracują, mogą skorzystać z my Social Security, żeby sprawdzić swoje zestawienie zarobków, czyli zobaczyć Social Security Statement i oszacować potencjalne świadczenia emerytalne w przyszłości. Można także wyliczyć inne świadczenia: emerytalne, pośmiertne lub rentę chorobową. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony www.socialsecurity.gov/myaccount

Po sprawdzeniu swojego internetowego zestawienia zarobkowego, proszę zajrzeć w nasz kalkulator emerytur. Mogą Państwo korzystać z konta my Social Security bez ograniczeń. Kalkulator pozwala zmieniać warianty, jak na przykład: data odejścia na emeryturę czy zmiany w przyszłych zarobkach. Być może odkryją Państwo, że będzie korzystniej opóźnić przejście na emeryturę o rok albo dwa, by otrzymać wyższe świadczenia. Żeby dostać natychmiastowe, personalne wyliczenie przyszłych świadczeń, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.socialsecurity.gov/estimator

Decyzja o przejściu na emeryturę jest bardzo ważna i osobista, zależy też od wielu czynników. Żeby Państwu ułatwić tę decyzję, zachęcamy do zapoznania się z naszą internetową broszurą zatytułowaną: „Kiedy zacząć pobierać świadczenia emerytalne” (When to Start Receiving Retirement Benefits) dostępną na naszej stronie www.socialsecurity.gov/pubs.

Jeżeli już Państwo są zdecydowani o odejściu na emeryturę, nasza strona internetowa www.socialsecurity.gov/retireonline oferuje internetowy formularz, za pomocą którego można wypełnić i złożyć wniosek o świadczenia emerytalne w zaledwie 15 minut. W większości przypadków, kiedy Państwo wypełnią podanie i złożą wniosek elektronicznie, nie będzie dodatkowych dokumentów do podpisania czy do dostarczenia.

Jeżeli już Państwo otrzymują świadczenia, można skorzystać z my Social Security do otrzymania natychmiastowego potwierdzenia otrzymywanej kwoty świadczeń, dokonania zmiany miejsca zamieszkania, numeru telefonu, sprawdzenia kwoty i terminu płatniczego świadczeń oraz zmiany konta bankowego, na które wpływają te świadczenia.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszych internetowych ofert i usług, które pozwolą oszczędzić czas i wykorzystać go na ulubione zajęcia. Proszę nas odwiedzić na www.socialsecurity.gov.

Joanna Romanowska

Urząd Ubezpieczeń Społecznych, Bronx, Nowy Jork

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

REKLAMA

2129332169 views
Poprzedni artykułZadbajmy o nogi
Następny artykułCzy te oczy mogą kłamać? Tak!

REKLAMA

REKLAMA

2129332184 views

REKLAMA

REKLAMA

2131128504 views

REKLAMA

2129332194 views

REKLAMA

2129332197 views

REKLAMA

2129332201 views