REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSSARodziny korzystają ze świadczeń z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

Rodziny korzystają ze świadczeń z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

-

Zimą spędzamy więcej czasu w domu z rodziną. Jest to wspaniała okazja, by zatroszczyć się bardziej o każdego członka rodziny z osobna. Urząd Ubezpieczeń Społecznych oferuje wachlarz świadczeń społecznych dla całej Twojej rodziny. Jesteśmy tutaj, aby służyć pomocą na każdym etapie Waszego życia.

Większość ludzi skupia swoją uwagę głównie na świadczeniach emerytalnych z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych. Prawdą jest, że stanowią one dużą część tego czym się zajmujemy, trafiając do blisko 45 milionów emerytów i ich rodzin. Nie zapominajmy jednak o tym, że oprócz emerytur Urząd Ubezpieczeń Społecznych oferuje dodatkowe rodzaje świadczeń dla osób w różnym wieku.

REKLAMA

Jeżeli pracujesz i płacisz składki Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, możesz spodziewać się, że Urząd Ubezpieczeń Społecznych zapewni Ci podstawowy dochód emerytalny. Pamiętajmy jednak, że nie powinien on stanowić jedynego źródła dochodu na emeryturze. Świadczenia emerytalne są jedynie podstawą i dodatkiem do innych zabezpieczeń finansowych takich, jak oszczędności, inwestycje, pensje, oraz dodatkowe źródła dochodów.

Co się stanie jeżeli zostaniesz niepełnosprawny przed ukończeniem wieku emerytalnego i nie będziesz w stanie pracować, aby zapewnić byt Twojej rodzinie? Urząd Ubezpieczeń Społecznych zabezpiecza Ciebie w takiej sytuacji. W razie poważnej choroby czy niepełnosprawności, która trwa rok albo dłużej lub może nawet grozi śmiercią, powinieneś ubiegać się o rentę inwalidzką.

Twoja praca i podatki zabezpiecza zarówno Ciebie jak i Twoją rodzinę. W skład ubezpieczeń społecznych wchodzą: emerytura, renta inwalidzka, oraz renta rodzinna. Ubezpieczenie obejmuje każdego członka Twojej rodziny, który jest od Ciebie zależny finansowo, czyli: współmałżonka i niepełnoletnie dzieci, a także dzieci, które uczęszczają do liceum i nie ukończyły dziewiętnastego lat. Świadczenia rodzinne mogą również obejmować dorosłe dzieci, które stały się niepełnosprawne przed ukończeniem 22. roku życia. Twoi rodzice i wnuki również mogą pobierać rentę rodzinną, jeśli są na Twoim utrzymaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o świadczeniach z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych dla młodszych członków Twojej rodziny, odwiedź naszą stronę internetową: www.socialsecurity.gov/youngpeople. Strona ta zawiera wiele ważnych informacji, nawet jeżeli nie masz dzieci lub sam jesteś młodym pracownikiem.

Urząd Ubezpieczeń Społecznych istnieje, żeby pomóc Wam i Waszym rodzinom poprzez świadczenia emerytalne i rodzinne oraz rentę inwalidzką. Wypełnienie wniosku na naszej stronie internetowej www.socialsecurity.gov to najlepszy sposób, aby ubiegać się o świadczenia społeczne. Odwiedź nas również na YouTube i obejrzyj nasze zabawne i informacyjne filmy. Wystarczy wejść na naszą stronę www.socialsecurity.gov i kliknąć na link do YouTube.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj lub wysłuchaj publikacji “Understanding the Benefits” na stronie www.socialsecurity.gov/pubs lub pobierz plik „Czym są Świadczenia Ubezpieczeń Społecznych” w języku polskim na stronie: www.ssa.gov/pubs/PO-05-10024.pdf.

Aleksandra Derda

specjalistka Urzędu Ubezpieczeń Społecznych w Chicago

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

 

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2109575625 views
Poprzedni artykułBułeczki serowe
Następny artykułZdrowe oczy do późnej starości

REKLAMA

REKLAMA

2109575857 views

REKLAMA

REKLAMA

2111372248 views

REKLAMA

2109575998 views

REKLAMA

2109576097 views

REKLAMA

2109576205 views