REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sprawy Polonijne USA zapraszają Polskę do inwestycji i współpracy

USA zapraszają Polskę do inwestycji i współpracy

-

(Inf. wł.) – Pełniąca obowiązki sekretarza Departamentu Handlu Rebecca Blank i wicepremier Polski Waldemar Pawlak przewodniczyli nieformalnej sesji amerykańskich i polskich biznesmenów oraz przedstawicieli obu rządów. Rozmawiano o wzroście wzajemnych inwestycji i rozszerzeniu współpracy sektorów energetycznych.

 

REKLAMA

2147483647 clicks

Sek. Blank wezwała do nawiązania bliższej kooperacji między obu państwami celem tworzenia nowych, dobrze płatnych miejsc pracy i rozkwitu obu ekonomii. Mówiła o potrzebie nawiązania bliższych stosunków ekonomiczno-handlowych, zaznaczając, że w ostatnim dziesięcioleciu wzajemna wymiana handlowa wzrosła niemal czterokrotnie.

 

Wicepremier Pawlak i amerykański gość rozważali możliwości zwiększenia eksportu. Sekr. Blank promowała projekty USA, podkreślając, że Polska jest ważnym rynkiem zbytu dla amerykańskich kompanii. Zwróciła uwagę na istniejące w Polsce możliwości rozbudowy sektora energetycznego, infrastruktury i cywilnych siłowni nuklearnych. Zaznaczyła, że biznes amerykański dysponuje szerokim wachlarzem najnowocześniejszej technologii i jest gotów podjąć z Polską współpracę. Zachęcała do inwestowania w USA, przy czym zwróciła uwagę na SelectUSA, inicjatywę, która ułatwi biznesom z zagranicy inwestowanie w Stanach Zjednoczonych.

 

Zauważyła, że imponujący dochód narodowy z ostatnich 5 lat stwarza Polsce większe możliwości inwestowania w USA.

 

Sekr. Blank przypomniała, że amerykańskie kompa- nie w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju polskiego wolnego rynku i poczyniły w Polsce większe inwestycje niż jakikolwiek inny zagraniczny partner.

 

W rozmowach wziął udział również minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

 

Polska jest jedną z najszybciej rosnących gospodarek w Europie. Jej rynek zbytu prezentuje duże możliwości dla amerykańskich kompanii produkcyjnych i usługowych. Zwiększenie ich działalności gospodarczej przyczyniłoby się do wzrostu miejsc pracy w USA. Współpraca w sektorze energetycznym i w zakresie infrastruktury jest integralną częścią inicjatywy prezydenta Baracka Obamy, National Export Initiative (NEI), której celem jest podwojenie amerykańskiego eksportu do 2014 roku, a tym samym stworzenie nowych miejsc pracy w USA.

 

(eg)

REKLAMA

2131882405 views

REKLAMA

REKLAMA

2131882420 views

REKLAMA

REKLAMA

2133678740 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

REKLAMA

2131882430 views

REKLAMA

2131882433 views

REKLAMA

2131882437 views