REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sprawy Polonijne Szczęśliwa Trzynastka

Szczęśliwa Trzynastka

-

Z życia Daru Serca

 

REKLAMA

9 i 10 lutego to były dni, które zapadną na zawsze w nasze serca. Przez dwa dni, od wschodu do zachodu słońca, Fundacja Dar Serca gościła na falach Radia WNVR 1030 AM przeprowadzając kolejny, trzynasty już Radioton. Od pierwszych chwil emisji programu słuchacze z wielką serdecznością i szczodrością odpowiedzieli na skierowany do nich apel o wsparcie finansowe dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Trudno jest wyrazić słowami klimat jaki towarzyszył tej akcji. Począwszy od pracowników Radia i Fundacji, poprzez wolontariuszy, gości i słuchaczy wszyscy przeżywali każdą chwilę, każdą zapisaną kwotę, każde słowo i w napięciu oczekiwali na końcowy wynik. A wynik okazał się imponujący: ponad 177 tysięcy zadeklarowanych wpłat! Po raz pierwszy w historii Radiotonów osiągnęliśmy tak olbrzymi sukces finansowy. Jest to efekt wielkiej wrażliwości Polonii na potrzeby chorych dzieci oraz ogromnej pracy wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji Radiotonu i jego sprawnym przeprowadzeniu. Gorące słowa podziękowania kierujemy pod adresem pana prezesa Waltera Kotaby, właściciela stacji WNVR 1030 AM, za podarowanie jakże cennego czasu antenowego na akcję pomocy dzieciom i piękne podsumowanie całego Radiotonu. Pani Joannie Bochenek – dyrektorowi Polameru, dziękujemy za nieocenioną wręcz pomoc i zaangażowanie w zorganizowanie Radiotonu oraz ciepłe słowa skierowane pod adresem Daru Serca w czasie rozmowy w studiu.

 

Dyrektor Programowa stacji Kamila Dworska zapewniła jak zawsze świetną organizację programu, znalazła także czas, aby porozmawiać w studiu z gościem programu, panią Konsul Generalną – Pauliną Kapuścińską. Skoro o gościach mowa, serdecznie dziękujemy panu doktorowi Aleksemu Dobradinowi, że znalazł moment w swoim zajętym kalendarzu, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami z wieloletniej opieki nad podopiecznymi Daru Serca. Dziękujemy także szefowi PACBA Piotrowi Wyszkowskiemu za wizytę i zapewnienie ciągłej opieki technicznej nad budynkiem fundacji. Wdzięczni jesteśmy niezmiernie pracownikom Polvision za propagowanie misji Daru Serca i rejestrowanie wszystkich wydarzeń dziejących się w Darze Serca. Dzięki temu bardzo czynnemu medialnie włączeniu się w życie Fundacji, trzynasty Radioton Daru Serca okazał się tak szczęśliwy i na zawsze zapisze się w historii Fundacji.

 

W uzyskanej kwocie donacji swą cześć miała wartość wylicytowanych podczas niedzielnej aukcji atrakcyjnych fantów: kolacja na Valentine’s Day w pięknych salach Konsulatu RP – dar Konsul Generalnej pani Pauliny Kapuścińskiej, pierścionka z diamentami – dar Archer Gold Jewelry oraz piękny bukiet kwiatów z 7 Red Roses z Des Plaines, Wine Tasting na 10 osób – dar Lynfred Winery oraz koszulka z autografem znakomitego hokeisty Wojtka Wolskiego – dar zespołu sportowego radia 1030AM. Za wszystkie dary bardzo dziękujemy.

 

Analizując z perspektywy kilku dni, co wpłynęło na tak gorący odbiór i reakcję słuchaczy już wiemy, czemu to przypisać: słuchacze zareagowali serdecznie i hojnie ponieważ usłyszeli i dowiedzieli się, czemu służyć ma ich donacja. Poznali szczegóły, zakres i sposób pracy Daru Serca i wzbogaceni tą wiedzą i nią zainspirowani uznali, że ważne jest ich włączenie się i odpowiedź na to, co słyszą w odbiornikach. Słuchacze wzruszali się opowieściami rodziców dzieci, które już wyjechały po przebytych operacjach i tych, którzy z obawą i niepokojem czekają na przyjazd do nas. Słuchali opowieści o dzieciach i zmieniających życie doświadczeniach właśnie dlatego, że znaleźli się w Darze Serca. Wykonanie telefonu było reakcją na te opowieści, potwierdzeniem chęci pomocy zmaterializowaną w postaci deklaracji pieniężnej.

 

Aby taka reakcja nastąpiła potrzebna była także wrażliwość i profesjonalizm prowadzących poszczególne segmenty programu, a mianowicie Małgorzaty Ptaszyńskiej, Krzysztofa Arsenowicza i Rafała Juraka. Telefony dzwoniły, a donacje wpływały, sumując się w kwoty przerastające wszelkie prognozy. Osobny rozdział w dwudniowej, absolutnie niewiarygodnej przygodzie Fundacji na antenie Radia 1030 AM, stanowiły godziny programu prowadzone przez redaktora Marka Rzepkowskiego.

 

W sobie tylko wiadomy, wspaniale egzekwowany i mistrzowski sposób poruszył serca słuchaczy tak, że osoby odbierające telefony nie nadążały z ich odbieraniem. Trudno nawet opisać atmosferę panującą w studio. Zmieniające się cyfry i reakcja słuchaczy dawały niesamowity entuzjazm i ekscytację. To było po prostu wspaniałe!

 

Próbując dorównać mistrzom, program prowadzili także: Dorothy Malachowski – prezes Daru Serca i członkowie Rady Dyrektorów: Ewa Lechowicz, Izabela Rybak, Anna Piotrowska i Marek Jezuit. Wspólna praca, entuzjazm i bardzo personalne podejście do przedstawianych spraw, dała wyjątkowe efekty i odczucia.

 

Prowadzenie Radiotonu na antenie to jedna strona medalu. Drugą jest pozaantenowa jego obsługa i praca wielu osób. Zapisanie zdeklarowanej sumy 177 tysięcy dolarów to odebranie setek, jeśli nie tysięcy telefonów z deklaracjami finansowymi. Jest to zasługa grupy wspaniałych wolontariuszy: Zuzanny Gnarowskiej, Agaty Jira-Owczarzak, Michała Rajskiego, Ady Kokocińskiej, Ewy Betki, Anny Wojtasik, Rysi Skirucha, Grażyny Sternal, Beaty Wołczyńskiej, Jolanty Puszkiewcz, dr Katarzyny Sekowskiej, Miry Cuper-Czerpak, Magdy Ciba i Andrzeja Fadrowskiego. Dziękujemy im za poświęcenie dwóch dni tej intensywnej, ale jakże owocnej pracy! Dobra kondycja wszystkich pracujących była zapewniona dzięki donacjom różnorodnych pyszności: dziękujemy pp. Halinie i Stanisławowi Urbaniak, właścicielom Montrose & Cicero Deli, za przepyszne przekąski i kanapki, pani Zofii Zaborskiej i Barbarze Orzeł, właścicielkom restauracji Staropolska za wspaniałe obiady, natomiast Bognie Iwanowskiej-Solak – wlaścicielce Oak Mill Bakery – serdecznie dziękujemy za wspaniałą donację i osłodzenie pracy najlepszymi w mieście (i nie tylko) wypiekami.

 

Atrakcją tegorocznego Radiotonu było drugie już wydanie przez Fundację płyty z nagraniami zespołów polonijnych. Swoje utwory i nagrania na tę płytę udostępnili następujący artyści: zespół Firebeat, Maggie D, Volare, The Voices i Marszałek Band. Nagrania dokonał Mateusz Malec, pracownik Radia 1030AM, zaś jej wydanie sfinansowali pp. Eva i Jakub Betka. Wszystkim zaangażowanym w jej stworzenie bardzo dziękujemy. Jest to niewątpliwie unikalna pamiątka z Radiotonu, warta corocznego kolekcjonowania.

 

Wspaniałe dwa dni spotkań na antenie udowodniły, że gdy wierzymy w sprawę i gdy sprawa dotyczy dzieci, to wszyscy stajemy się wielką, dbającą i zatroskaną rodziną. Rodziną, która wspólnie chce pomóc. Dziękujemy najpiękniej za okazaną wrażliwość, za radość czynienia dobra i za to, że trzynasty Radioton stał się tak szczęśliwą trzynastką. Jak to pięknie wyraził podsumowując Radioton pan prezes Walter Kotaba: Polonia pokazała po raz kolejny, jak wielkie ma serce. Podpisujemy się pod tym stwierdzeniem z wielką radością.

 

Za wielką pomoc w reklamowaniu Radiotonu bardzo dziękujemy radiu WNVR 1030AM, Polvision, Dziennikowi Związkowemu, tygodnikom Program i Monitor oraz polonijnym portalom internetowym.

 

Ciągle można pomóc chorym dzieciom i dołączyć do grona darczyńców. Donacje prosimy przesyłać do:

 

Fundacji Dar Serca

3860 25Th Ave.

Schiller Park, IL 60176

Tel. 847-671-2711

 

Tekst:

Anna Piotrowska

Zdjęcia:

Zuzanna Gnarowska i Marek Jezuit

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks