REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sprawy Polonijne Mikołajki w Naperville - Dzięki burmistrzowi ruszył polski klub

Mikołajki w Naperville – Dzięki burmistrzowi ruszył polski klub

-

Chicago (Inf. wł.) – W lipcu ubiegłego roku na jednej z miejskich imprez, w których uczestniczyła moja córka Sylwia wraz z koleżanką Teresą Krzyżanowską miałyśmy okazję porozmawiać z burmistrzem naszego miasta, panem George Pradel – wyznała pani Bogumiła Miga prowadząca piątego grudnia mikołajkowe spotkanie w urzędzie Naperville południowo zachodnego przedmieścia Chicago.

– Podczas tego spotkania burmistrz Pradel żywo zainteresował się naszą grupą etniczną żyjącą na terenie miasta i zainspirował nas do stworzenia klubu polskiego. Wokół tego pomysłu zgromadziła się grupa osób i od 18 miesięcy staramy się konsolidować naszych rodaków żyjących w tym rejonie organizując różnego rodzaju akcje i spotkania. Dzisiejsze Mikołajki są tego najlepszym przykładem. Wzięło w nich udział blisko 200 osób. Rodzice przynieśli różnego rodzaju wiktuały i prezenty. Św. Mikołaj przyjechał do nas wozem strażackim na światłach i syrenie. Dzieci miały olbrzymią frajdę – podkreśla z dumą pani Bogumiła.

REKLAMA

Okazało się, że burmistrz nie tylko należy do inicjatorów powstania polonijnego klubu, ale również czynnie uczestniczy w jego funkcjonowaniu. Podczas mikołajkowego spotkania to właśnie burmistrz Pradel wcielił się w postać Mikołaja i rozdawał dzieciom prezenty.

Spotkanie uświetniło również wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie muzycznym ks. Stanisława Tabora. Na pianinie grali Adela i Adam Skowrońscy. Wystąpiła również młodzieżowa grupa muzyczna w składzie: Piotr Wilewski z córką Gabrysią, Victoria Palasco i Anna Stefańska. W wiązance tańców ludowych zaprezentował się zespół „Wisła” i „Mała Wisła”.

Polacy w Naperville planują kolejne imprezy. Zbliża się zima, a więc będzie kulig i wyjazd na narty dla dzieci i dorosłych. Do tej pory działają bez żadnych struktur, nie wybrali zarządu, nie rozdzielili funkcji. Starają się realizować pomysły wspólnymi siłami. W przygotowanie Mikołajek obok wspomnianych już pań byli zaangażowani między innymi: Barbara Pańczyk, Elżbieta Chowaniec, Jan Stefański, Joanna Miezin, Wojciech Dubis, Mirosław i Czesława Tarnawski oraz Karol Ciechanowicz.
Tekst i zdjęcia:
Andrzej Baraniak/
WWW.NEWSRP.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks