REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sprawy Imigracyjne Sen. Schumer ułatwi zniesienie wiz

Sen. Schumer ułatwi zniesienie wiz

-

W przemówieniu wygłoszonym podczas Parady Śmigusa Dyngusa w Buffalo, nowojorski senator Charles Schumer zapowiedział włączenie propozycji objęcia Polski programem ruchu bezwizowego do projektu kompleksowej reformy imigracyjnej.

 

REKLAMA

2147483647 clicks

Charles Schumer należy do grupy senatorów uczestniczących aktywnie w przygotowaniu reformy imigracyjnej, dążąc jednocześnie do uchwalenia ustawy “JOLT” Act – Jobs Originated Through Launching Travel, której zadaniem jest zmiana przestarzałych przepisów wizowych, utrudniających obcokrajowcom podróżowanie do Stanów Zjednoczonych.

 

“Polacy powinni stanowić część kompleksowej reformy imigracyjnej, tak jak stanowią nieodłączną część życia mieszkańców stanu Nowy Jork” – powiedział sen. Schumer. “Z zadowoleniem mogę ogłosić w dniu Śmigusa Dyngusa, że przedstawiliśmy plan włączenia Polski do ruchu bezwizowego, który ułatwi obywatelom Polski podróże do stanu Nowy Jork i innych regionów USA. Polscy żołnierze ramię w ramię z Amerykanami walczyli w Iraku i Afganistanie i nadszedł czas, by i Polska została włączona do ruchu bezwizowego podobnie jak wszystkie inne kraje Unii Europejskiej”.

 

Podczas późniejszej konferencji prasowej sen. Schumer wyjaśnił, że propozycja objęcia Polaków programem bezwizowym wejdzie w skład ustawy o reformie imigracyjnej dzięki czemu bez większych trudności powinna zostać zatwierdzona przez obie Izby Kongresu.

 

Obecnie Polska jest jedynym spośród 25 krajów Unii Europejskiej, którego obywatele przed podjęciem podróży do USA muszą posiadać wizę.

 

Visa Waiver Program daje mieszkańcom wybranych państw prawo przebywania bez wizy na terytorium Stanów Zjednoczonych do 90 dni.

 

(Inf. wł. – ak)

REKLAMA

2131796570 views
Poprzedni artykułOświadczenie F. Spuli, prezesa KPA
Następny artykułKryzys emerytalny

REKLAMA

REKLAMA

2131796585 views

REKLAMA

REKLAMA

2133592905 views

REKLAMA

2131796595 views

REKLAMA

2131796598 views

REKLAMA

2131796602 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek