REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportZmarzlik wygrał żużlową Grand Prix w Pradze

Zmarzlik wygrał żużlową Grand Prix w Pradze

-

Bartosz Zmarzlik wygrał w Pradze i został nowym liderem mistrzostw świata fot.Facebook
- Advertisement -

Bartosz Zmarzlik wygrał piątą eliminację żużlowej Grand Prix rozegraną w czeskiej Pradze. Drugie miejsce zajął Tai Woffinden, a trzeci był Martin Vaculik. Maciej Janowski i Patryk Dudek zakończyli rywalizację na serii zasadniczej.

Zawody na praskiej Markecie świetnie otworzyli biało-czerwoni, wygrywając swoje pierwsze starty. Poza nimi „trójkę” na swoim koncie zapisał także Leon Madsen. W zamykającym drugą serię startów biegu ósmym Duńczyk miał zmierzyć się z także niepokonanym Bartoszem Zmarzlikiem. Madsen najszybciej z całej stawki puścił sprzęgło, ale jak się okazało, był szybszy od sędziego zwalniającego taśmę. Ponieważ miał wcześniej ostrzeżenie, ze swojego drugiego startu został wykluczony. Broniący tytułu Zmarzlik wykorzystał swoją szansę i po dwóch seriach był jedynym niepokonanym w Pradze.

Zmieniający się w trakcie zawodów tor spowodował, że rywalizacja nabierała koloru, gdyż w klasyfikacji robiło się coraz ciaśniej. Po trzech seriach nie było już niepokonanych. Coraz lepiej radzili sobie w Pradze Rosjanie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdonow. Przed ostatnią serią startów aż 12 zawodników miało jeszcze szansę zagwarantować sobie dalszy udział w zawodach.

Niewiele zabrakło, aby z rywalizacji po serii zasadniczej odpadł lider klasyfikacji po czterech turniejach Fredrik Lindgren. Szwed w 17. biegu nie był w stanie skutecznie gonić rywali i nie przywiózł w tym starcie żadnego punktu. Dzięki wygranej chwilę później pewnym udziału w półfinałach mógł być Słowak Martin Vaculik, a Patryk Dudek, który przyjechał ostatni, musiał czekać na rozstrzygnięcia pozostałych dwóch wyścigów.

Dla popularnego „Duzersa” ostatecznie zabrakło miejsca w czołowej ósemce. Swojej szansy na zakończenie serii zasadniczej nie wykorzystał także Maciej Janowski. „Magic” za wcześnie puścił sprzęgło i wjeżdżając w taśmę, pozbawił się szansy walki o awans do dalszej rywalizacji.

Ciekawe rozstrzygnięcia miały piątkowe półfinały. Pierwszy raz w tegorocznym cyklu do walki o wygraną nie wjechał Lindgren, kończąc swój półfinał dopiero na trzecim miejscu. Świetnie z kolei z trzeciego pola wystartował skuteczniej jadący w drugiej części zawodów Sajfutdinow.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie miał w drugim półfinale Zmarzlik. Jedynym jego zadaniem było po prostu dojechać do mety. Wcześniej bowiem Madsen, a chwilę później Jason Doyle chcieli „ukraść” start. Ponieważ obaj mieli już wcześniej ostrzeżenia, których sędzia zawodów Craig Ackroyd nie szczędził tego wieczoru, zostali wykluczeni. Mimo pewnego awansu Zmarzlik i Woffinden dali popis jazdy walcząc o wygraną.

Ósmy wygrany turniej GP w karierze Zmarzlika stał się faktem w finale piątkowej rywalizacji w Pradze. Świetny start Polaka i przytrzymanie krawężnika pozwoliło mu objąć prowadzenie tuż po wyjściu z pierwszego łuku, którego nie oddał do końca. Gonił go zaciekle Woffinen, ale nie był w stanie wyprzedzić dobrze obierającego ścieżki Zmarzlika. Trzeci linię mety minął Martin Vaculik, a ostatni przyjechał Sajfutdinow.

Dzięki wygranej, po pięciu eliminacjach liderem cyklu, z przewagą zaledwie jednego punktu nad Lindgrenem, jest Zmarzlik.

Druga odsłona rywalizacji w Pradze w sobotę, a kolejne, finałowe zawody cyklu GP odbędą się 2 i 3 października w Toruniu.

Wyniki piątej eliminacji GP w Pradze:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 20

2. Tai Woffinden (W. Brytania) – 18

3. Martin Vaculik (Słowacja) – 16

4. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 14

5. Frederik Lindgren (Szwecja) – 12

6. Jason Doyle (Australia) – 11

7. Artiom Łaguta (Rosja) – 10

8. Leon Madsen (Dania) – 9

9. Max Fricke (Australia) – 8

10. Patryk Dudek (Polska) – 7

11. Mikkel Michelsen (Dania) – 6

12. Maciej Janowski (Polska) – 5

13. Niels-Kristian Iversen (Dania) – 4

14. Matej Zagar (Słowenia) – 3

15. Antonio Lindback (Szwecja) – 2

16. Eduard Krcmar (Czechy) – 1

17. Vaclav Milik (Czechy) – 0

18. Jan Kvech (Czechy) – 0

Klasyfikacja GP po piątej eliminacji w Pradze:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 79 pkt

2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 78

3. Tai Woffinden (W. Brytania) – 71

4. Maciej Janowski (Polska) – 62

5. Leon Madsen (Dania) – 59

6. Artiom Łaguta (Rosja) – 55

7. Jason Doyle (Australia) – 53

8. Martin Vaculik (Słowacja) – 51

9. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 50

10. Max Fricke (Australia) – 32

11. Matej Zagar (Słowenia) – 30

11. Niels Kristian Iversen (Dania) – 28

13. Mikkel Michelsen (Dania) – 24

14. Patryk Dudek (Polska) – 23

15. Gleb Czugunow (Polska) – 16

16. Andres Thomsen (Dania) – 10

17. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 6

18. Eduard Krcmar (Czechy) – 1.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA