REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportZłota Piłka - media w Hiszpanii: Messi upomniał się o nagrodę dla...

Złota Piłka – media w Hiszpanii: Messi upomniał się o nagrodę dla Lewandowskiego

-

Hiszpańskie media komentujące paryską galę nagrody “France Football” dla najlepszego piłkarza świata, którą za 2021 r. zdobył Lionel Messi, wskazały, że Argentyńczyk w swoim wystąpieniu w paryskim Teatrze Chatelet upomniał się o nagrodę dla Roberta Lewandowskiego za rok 2020.

„Messi poprosił, aby dali Złotą Piłkę Lewandowskiemu” – napisał w jednym z pierwszych komentarzy z poniedziałkowej uroczystości portal sportowego dziennika „AS”.

REKLAMA

Z kolei „Marca” wskazała, że aby pocieszyć Roberta Lewandowskiego przyznano mu nagrodę w nowej kategorii – najlepszego strzelca. Zarówno „Marca”, jak i „AS” wskazują, że Polak otrzymał to wyróżnienie zasłużenie.

W ocenie rozgłośni Cadena Ser szczególną satysfakcję z paryskiej gali może mieć prezes FC Barcelona Joan Laporta, w związku ze zdobyciem przez graczy katalońskiego klubu trofeum dla najlepszej piłkarki świata oraz najlepszego młodego gracza do lat 21.

Madryckie radio przypomina, że do lipca Laporta miał w szeregach swojego klubu również Lionela Messiego.

Hiszpańscy dziennikarze cieszą się szczególnie z sukcesu pomocnika reprezentacji ich kraju oraz FC Barcelony Pedriego, który zdobył Trofeum Kopy.

“Wśród młodych zawodników nie ma innego na świecie takiego jak Pedri, który dziś mógłby znaleźć się wśród tak renomowanych graczy jak Robert Lewandowski czy Lionel Messi” – ocenili komentatorzy rozgłośni Cadena Ser.

Czołowa stacja radiowa Hiszpanii zaznaczyła, że tegoroczna uroczystość wręczenia piłkarskich nagród FIFA jest historyczna dla futbolu tego kraju z powodu wygrania rywalizacji w kategorii najlepszej zawodniczki przez Alexię Putellas. Przypomina, że „w historycznej dla FC Barcelona gali Złotej Piłki” najlepszą piłkarką uznano reprezentantkę „Dumy Katalonii” oraz kadry narodowej Hiszpanii.

(PAP)

REKLAMA

2115000792 views

REKLAMA

2115001024 views

REKLAMA

REKLAMA

2116797414 views

REKLAMA

2115001164 views

REKLAMA

2115001263 views

REKLAMA

2115001371 views