REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportZabieramy Polonię USA na Światowe Igrzyska Polonijne

Zabieramy Polonię USA na Światowe Igrzyska Polonijne

-

POLISH AMERICAN OLYMPIC SPORTS FOUNDATION wraz z polonijnymi klubami absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Stanach Zjednoczonych, przy współpracy z polonijnymi organizacjami sportowymi organizuje ekipę Polonii amerykańskiej na XVI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, które odbędą się w Kielcach w dniach 3-10 sierpnia br.

logo finalZapraszamy wszystkich chętnych uprawiających sport wyczynowo, czy też amatorsko, kluby sportowe, organizacje polonijne, osoby indywidualne, stowarzyszenia o zgłaszanie chęci uczestnictwa we wspólnym reprezentowaniu polonii amerykańskiej pod jednym sztandarem, w jednolitych strojach. Twój udział z pewnością przyczyni się do zbudowania silnej ekipy, a taka da nam szansę na odniesienie sukcesu.

REKLAMA

Igrzyska to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również możliwość uczestnictwa w różnorakich imprezach towarzyszących. Igrzyska, to także możliwosć nawiązania kontaktów z Polonusami z całego świata, zarówno na płaszczyźnie towarzyskiej, biznesowej a głównie w sportowej rywalizacji. Mamy, nadzieję, że Twój udział w XVI – Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych w Kielcach przyczyni się do odniesienia przez ekipę Polonusów z USA wysokiej lokaty w klasyfikacji zespołowej.

Ze sportowym pozdrowieniem –

Edward Karol Różycki

Polish American Olympic Sports Foundation

www.paosf.org

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt:

ekrozycki@gmail.com

tel. 773 491 1984

Zgłoszenia są również przyjmowane bezpośrednio na oficjalnej stronie organizatorow igrzysk: www.igrzyskapolonijne.kielce.eu

Obligatoryjnie, igrzyska poprzedzone są Światowymi Polonijnymi Sejmikami Olimpijskimi. W imieniu PKOL-u pragnę zaprosić do uczestnictwa w XXII-Sejmiku, który odbędzie się w dniach 27 lipca do 1 sierpnia w Giżycku w Centralnym Ośrodku Sportu. Więcej informacji d/t Sejmiku i warunków uczestnictwa znajduje się na stronie www.olimpijski.pl

Celem tegorocznego Sejmiku będzie: omówienie działalności organizacji polonijnych w obszarze sportu i kultury fizycznej wymiana doświadczeń i ocena działalności polonijnej w okresie olimpijskim 2009-2012 wpływ sportu, kultury fizycznej i ruchu olimpijskiego na kreowanie liderów w pracy organizacji polonijnych podjęcie dyskusji nt. kierunków i form działalności przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w 2014 r. w Soczi i letnimi w 2016 w Rio de Janeiro poznanie kolejnego regionu Polski – Warmii i Mazur jako „Krainy Tysiąca Jezior” nawiązanie bezpośrednich kontaktów z medalistami olimpijskimi.

Koszt udziału jednej osoby wynosi 1400 zł i obejmuje: zakwaterowanie i wyżywienie w COS, uczestnictwo w programie sportowym, kulturalnym oraz turystycznym. Jednocześnie informujemy, że PKOl ze swej strony zapewnia pełną organizację Sejmiku, bogaty program kulturalno-artystyczny, sportowy (zawody sportowe – tradycyjny mecz p. nożnej, regaty żeglarskie), spotkania z medalistami olimpijskimi i przedstawicielami władz (rządu, Sejmu i Senatu oraz władz regionalnych) oraz materiały i wydawnictwa sejmikowe. Dla osób, które zgłoszą potrzebę przejazdu do Kielc na Polonijne Igrzyska Sportowe zapewnimy transport autokarowy.

Naszą ofertę kierujemy do członków różnych organizacji polonijnych (niekoniecznie tylko sportowych), dziennikarzy i mediów polonijnych, osób niezrzeszonych – ale zainteresowane problematyką olimpijską i sportową. Udział w Sejmiku uznajemy za formę podziękowania za dotychczasowe polonijne osiągnięcia i zachętę do pracy w przyszłą sportową działalność polonijną.

Osobą odpowiedzialną w PKOl za organizację Sejmiku (w tym udzielanie informacji o programie oraz przyjmowanie zgłoszeń) jest Sekretarz Komisji Współpracy z Polonią, Pani Dorota Goś (tel.: +48 22 560 37 03, fax: +48 22 56 03 735, dgos@pkol.pl).

Informacje o programie Sejmiku znajdują się również na portalu PKOl www.olimpijski.pl.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2107688776 views

REKLAMA

REKLAMA

2107689008 views

REKLAMA

2109485399 views

REKLAMA

2107689149 views

REKLAMA

2107689248 views

REKLAMA

2107689356 views