REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportWimbledon - brytyjskie i szwajcarskie media: czas dogania Federera, koniec marzeń o...

Wimbledon – brytyjskie i szwajcarskie media: czas dogania Federera, koniec marzeń o dziewiątym tytule

-

Brytyjski dziennik “The Times” ocenił, że środowa porażka blisko 40-letniego Rogera Federera z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu może być początkiem końca kariery Szwajcara. “Czas dogania Federera” – napisano.

“Tego popołudnia na korcie centralnym Federer wyglądał jak 39-letni mężczyzna, który potulnie przegrał w trzech setach. Bardzo długo wielki szwajcarski sportowiec nie okazywał oznak starzenia, ale nawet on nie może wiecznie uciekać przed czasem” – podsumowano.

REKLAMA

Również według “Daily Mail” na grę Federera wpłynął jego wiek oraz niedawne kontuzje kolana, przez które miał długą przerwę w grze.

“Hurkacz jest tenisistą z czołowej dwudziestki rankingu i ma o 16 lat mniej. Tego dnia był po prostu za dobry dla swojego rywala, który przegrał mecz Wimbledonu w trzech setach po raz pierwszy od 19 lat” – przypomniano i nawiązano do porażki z Chorwatem Mario Ancicem w 2002 roku.

“Hurkacz zabłysnął w meczu z bohaterem z dzieciństwa” – oceniono z kolei na stronie internetowej BBC.

“The Independent” uznał, że Polak rozegrał “mecz życia”, w którym zgrabnie połączył siłę i elegancję.

“Wykazał się zaskakującą delikatnością jak na mężczyznę jego wzrostu, a na pokonanie idola zareagował jakby ze wstydem” – podkreślono.

Zachwytów nad Hurkaczem nie krył dziennikarz “The Guardian”, relacjonujący mecz na żywo na stronie internetowej gazety.

“To absolutna demolka, trudno na to patrzeć. To tak jakby pierwszy raz upokorzyć ojca w jakiejś grze. Czy to był ostatni występ Federera na korcie centralnym? Trudno pojąć to, czego (Hurkacz – PAP) dokonał, i to w jak pięknym stylu. To był oszałamiająco genialny występ. Wiedział, na co go stać, więc nie miał żadnych wątpliwości, nie wahał się i zrobił swoje” – podkreślił.

Szwajcarskie media nie kryją zaskoczenia i rozczarowania po porażce Rogera Federera z Hurkaczem. “Koniec marzeń o dziewiątym tytule”, “Król trawy wyeliminowany”, “Bez szans” – to niektóre tytuły.

“Federer odpada w trzech setach. To nie był dobry dzień Rogera, ale wielki Huberta Hurkacza, który 6:3, 7:6, 6:0 wygonił króla trawy z jego królestwa i po raz pierwszy jest w półfinale Wielkiego Szlema” – napisał dziennik “Blick”.

“Koniec marzeń o dziewiątym tytule” – dodano w internetowym wydaniu gazety, nawiązując do ośmiu zwycięstw słynnego Szwajcara na londyńskiej trawie.

“Jeśli okazałoby się, że był to jego ostatni występ na +świętej trawie+, to było to pożegnanie niegodne wielkiego mistrza” – podsumowano.

Z kolei portal sport.ch ocenił, że popełniający błędy Federer był bez szans w pojedynku z Hurkaczem.

“Federer zwija żagle po meczu z silnym Polakiem. Wynik jest brutalny – bezdyskusyjna porażka w niecałe dwie godziny” – konstatuje portal, podkreślając, że szwajcarski tenisista ani przez moment środowego meczu nie grał tak, by mieć szanse na zwycięstwo.

Zwrócono też uwagę na historyczny moment – po raz pierwszy w swoich 119 meczach w Wimbledonie Federer przegrał seta do zera.

Gazeta “Neue Zuercher Zeitung” podkreśliła, że porażka z Hurkaczem to coś więcej niż przegrany mecz. “Federer opuszcza Londyn pełen pytań i wątpliwości nie wygrywając w ćwierćfinale żadnego seta” – napisano.

“Druzgocąca porażka. Sprawa kontynuowania kariery pozostaje otwarta. Dopóki nie zrezygnuje oficjalnie, wszystko jest możliwe” – wskazał dziennik.

Federer, który w sierpniu skończy 40 lat, 20-krotnie triumfował w turniejach wielkoszlemowych. 16 lat młodszy Polak po raz pierwszy dotarł do półfinału imprezy tej rangi.

(PAP)

REKLAMA

2119161968 views

REKLAMA

2119162062 views

REKLAMA

REKLAMA

2120958416 views

REKLAMA

2119162131 views

REKLAMA

2119162187 views

REKLAMA

2119162232 views