REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportWimbledon. Agnieszka Radwańska zagra o piąty ćwierćfinał

Wimbledon. Agnieszka Radwańska zagra o piąty ćwierćfinał

-

Agnieszka Radwańska w poniedziałkowym meczu z Rosjanką Jekateriną Makarową zagra o piąty w karierze występ w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Tego dnia w grze podwójnej zaprezentuje się troje polskich tenisistów.

Agnieszka Radwańska fot.Andy Rain/EPA
Agnieszka Radwańska fot.Andy Rain/EPA

Ogólny bilans dotychczasowych pojedynków rozstawionej w Londynie z numerem czwartym Radwańskiej z Makarową (22.) jest korzystny dla Polki – 3-1 (wszystkie spotkania odbyły się na kortach twardych). W ich ostatnim meczu – rok temu w 1/8 finału US Open – lepsza była Rosjanka.

REKLAMA

„Czas jej się zrewanżować” – zapowiedziała 25-letnia krakowianka.

Na konferencji prasowej przyznała, że spodziewa się trudnego pojedynku, choćby ze względu na fakt, że rywalka jest leworęczna. Wcześniej na to samo zwracała uwagę u Casey Dellaquy, by pokonać Australijkę w drugiej rundzie – tak jak dwie pozostałe rywalki – w niespełna godzinę.

Na wagę zaplanowanego na poniedziałkowe popołudnie meczu z Makarową zwrócił też uwagę trener Radwańskiej Tomasz Wiktorowski.

„To pierwszy poważny sprawdzian dla Agnieszki w tych zawodach. Do tej pory było bardzo dobrze. Nie mam zastrzeżeń do jakiegoś konkretnego elementu. Z Rosjanką musi jednak zagrać jeszcze szybciej, solidniej i lepiej” – powiedział PAP.

Jego podopieczna dwa lata temu dotarła do finału Wimbledonu, a ostatnio została wyeliminowana rundę wcześniej. Najlepszym wynikiem jej najbliższej rywalki jest trzecia runda sprzed roku.

W poniedziałek zagra jeszcze troje biało-czerwonych. Mecze drugiej rundy, przerwane w sobotę z powodu deszczu, dokończą Klaudia Jans-Ignacik w deblu i Tomasz Bednarek w mikście. O trzecią fazę zmagań w grze podwójnej powalczy również Łukasz Kubot. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

2097849477 views

REKLAMA

REKLAMA

2097849712 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646104 views

REKLAMA

2097849855 views

REKLAMA

2097849956 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850066 views