REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport W grudniu w Lublinie mecz piłkarzy ręcznych z „Resztą Świata”

W grudniu w Lublinie mecz piłkarzy ręcznych z „Resztą Świata”

-

fot.Koca Sulejmanovic/EPA
Całkowity dochód z meczu Polska-“Reszta Świata” zostanie przeznaczony na leczenie chorego na nowotwór Tomasza Strząbały fot.Koca Sulejmanovic/EPA

Mecz reprezentacji Polski szczypiornistów kontra “Reszta Świata” odbędzie się 14 grudnia w Lublinie -poinformował w czwartek w Kielcach sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marek Góralczyk. Spotkanie będzie miało charakter charytatywny.

REKLAMA

Naprzeciw siebie staną w hali Globus drużyny złożone z zawodników występujących na co dzień w polskiej lidze.

Jak poinformował Góralczyk, w pierwszym zespole, prowadzonym przez szkoleniowca polskiej kadry Michaela Bieglera, wystąpią aktualni reprezentanci kraju, w drugim pod wodzą trenerów Manolo Cadenasa (Orlen Wisła Płock) oraz Tałanta Dujszebajewa (Vive Tauron Kielce) – zagraniczne gwiazdy ekstraklasy piłkarzy ręcznych oraz byli reprezentanci biało-czerwonych. „Lublin jest dobrym miastem dla piłki ręcznej i na pewno potrzebuje takiego wydarzenia, liczymy na duże zainteresowanie” – ocenił Góralczyk.

Spotkanie zostanie zorganizowane w związku ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór drugiego trenera Vive Tauronu Kielce Tomasza Strząbały. Szansę na ratunek daje kosztowna (ponad milion złotych) terapia w Stanach Zjednoczonych. Całkowity dochód z reklam i biletów na mecz będzie przeznaczony właśnie na ten cel.

– Całe środowisko piłki ręcznej jednoczy się, by pomóc Tomkowi. Gorąco apelujemy do wszystkich o pomoc – powiedział w czwartek dziennikarzom bramkarz reprezentacji Polski i Vive Sławomir Szmal. W ramach pomocy dla szkoleniowca w internecie oraz w czasie meczu licytowane będą liczne gadżety przekazane m.in. przez ZPRP, Vive Tauron, federacje piłki ręcznej z Hiszpanii i Chorwacji oraz gwiazdy sportu z różnych dyscyplin.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks