REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportW Alei Gwiazd na PGE Narodowym odsłonięto kolejne tablice, w tym Lewandowskiego

W Alei Gwiazd na PGE Narodowym odsłonięto kolejne tablice, w tym Lewandowskiego

-

W Alei Gwiazd piłki nożnej na PGE Narodowym odsłonięto kolejne cztery tablice. W szacownym gronie znaleźli się Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jerzy Dudek. Czwartą dedykowano reprezentacyjnej arenie, która w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia.

To już trzecia edycja odsłonięcia tablic w tym wyjątkowym miejscu, pierwsza odbyła się w roku 2018. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Fundacja Alei Gwiazd, której głównym celem jest promocja i popularyzacja futbolu w Polsce.Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant kraju, zdobywca dla niej trzech goli, ikona Borussii Dortmund, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec i trzy razy Puchar Niemiec, jako pierwszy w środę odsłonił swoją tablicę. „To dla mnie ogromny zaszczyt. Dalej trzymamy kciuki za polską reprezentację, aby wygrywała jak najwięcej meczów” – powiedział 37-latek.

REKLAMA

Dudek, jeden z sześciu Polaków, którzy wygrali Ligę Mistrzów, były gracz Feyenoordu Rotterdam, Liverpoolu i Realu Madryt, także miał powody do dumy.

„Ten obiekt jest dla wielu piłkarzy inspiracją. Kilka kolejnych nazwisk, które się tu pojawią, będą wzorem dla następnych pokoleń” – powiedział 60-krotny reprezentant kraju.

Organizatorzy na koniec przygotowali creme de la creme, czyli tablicę poświęconą Lewandowskiemu. Kapitan biało-czerwonych jako ostatni z trójki piłkarzy przybył na uroczystość. 10-krotny mistrz Niemiec, siedmiokrotny król strzelców Bundesligi pisze teraz nowy rozdział w Barcelonie. Piłkarz Roku UEFA i FIFA był uśmiechnięty i wyluzowany.

„Jestem dumny, że mogłem się znaleźć w Alei Gwiazd obok tak wybitnych postaci, przy tak wspaniałym stadionie. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze trochę meczów, bramek i zwycięstw naszej reprezentacji na tym obiekcie” – powiedział Lewandowski, który w biało-czerwonych barwach rozegrał 132 mecze, strzelił 76 goli, z czego 27 na PGE Narodowym.

W wydarzeniu brali udział uczniowie ze szkół z Wałbrzycha, Karpacza, Wrocławia i Milicza. Z tej ostatniej placówki przybyły dzieci i osoby niepełnosprawne. Po części oficjalnej Lewandowski rozdawał młodzieży autografy.

Aleja sytuowana jest w pobliżu pomnika trenera Kazimierza Górskiego. Swoje gwiazdy mają tu już m.in. Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański i Jan Tomaszewski.

(PAP)

REKLAMA

2100317660 views

REKLAMA

REKLAMA

2100317893 views

REKLAMA

REKLAMA

2102114285 views

REKLAMA

2100318036 views

REKLAMA

2100318137 views

REKLAMA

2100318247 views