REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork US Open. Europejczycy dali Amerykanom w kość

US Open. Europejczycy dali Amerykanom w kość

-

Od końca tegorocznego turnieju tenisowego US Open dzieli nas jeden mecz – finał gry pojedynczej mężczyzn, w którym zobaczymy Rafaela Nadala i Novaka Djokovica. Obu zawodników łączy nie tylko to, że są obecnie najlepszymi graczami męskiego tenisa, ale również kontynent, z którego pochodzą – Europa. Dlaczego w finale rozgrywanego w USA wielkiego szlema zabrakło Amerykanów?

fot. wikicommons/ Andy Roddick w 2007, 3 lata po tym, jak utracił podium w rankingu ATP

Gdyby nie waleczne serce Sereny Williams dla Amerykanów turniej US Open 2011 zakończyłby się bez żadnych sukcesów. Na szczęście 13-krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych nie zwiodła kibiców i dotarła aż do finału. Podczas niedzielnej rozgrywki Amerykanka nie dała jednak rady zdecydowanie mniej utytułowanej Samancie Stosur, przegrywając z nią 2:6, 3:6.

REKLAMA

Jeśli chodzi o tegoroczne sukcesy Amerykańskich tenisistów na dobiegającym końca US Open, należałoby poprzestać na pochwałach dla Sereny Williams, która jeszcze w marcu tego roku walczyła z kontuzjami.

Czytaj: Serena Williams. Z Oscarów na ostry dyżur

Poza Sereną Williams na nowojorskich kortach w grze pojedynczej walczyło 12 Amerykanów (w tym zaledwie 2 klasyfikowanych) i 12 Amerykanek (oprócz Williams żadna nie była klasyfikowana). Najdalej w rozgrywkach dotarli rozstawiony z numerem 21 Andy Roddick i rozstawiony z numerem 28 John Isner. Obu panom udało się zagrać w ćwierćfinałach, niestety okazali się słabsi od rywali.

W grze pojedynczej kobiet już w 4 rundzie turnieju US Open ze wszystkich Amerykanek pozostała jedynie Serena Williams.

Tegoroczny bilans rozgrywek wielkoszlemowych jest dla Amerykanów zdecydowanie niekorzystny. Oprócz ćwierćfinału, w którym na Wimbledonie znalazł się Mardy Fish, Amerykanie kończyli rozgrywki tenisowe najdalej w 3.rundzie. Czas na zmiany?

Anna Siarkiewicz

Zobacz także:

Polacy w finale US Open po raz pierwszy od 33 lat

Piątkowe niespodzianki turnieju US Open

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks