REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport UEFA ukarała Ruch Chorzów

UEFA ukarała Ruch Chorzów

-

FK Metalurg vs FC Ruch ChorzowRuch Chorzów, Slovan Bratysława i Dynamo Moskwa są na liście ukaranych przez Europejską Unię Piłki Nożnej (UEFA) za rasistowskie zachowanie kibiców w czasie meczów kwalifikacyjnych Ligi Europejskiej oraz Ligi Mistrzów zamknięciem niektórych sektorów.

Piątkowa decyzja UEFA o zamknięciu, w przypadku polskiego klubu, dotyczy pięciu sektorów gliwickiego stadionu, położonych naprzeciwko trybuny VIP-ów.

Fani Ruchu “popisali” się rasistowskim zachowaniem w meczu 3. rundy kwalifikacji z duńskim Esbjoergiem w Gliwicach (chorzowianie nie grają na swoim obiekcie z powodu renowacji murawy), Slovana z mołdawskim Sheriffem Tiraspol, natomiast Dynama z izraelskim Hapoelem Kiryat Shmona.

Ruch w czwartej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej będzie rywalizował z ukraińskim Metalistem Charków. Pierwszy mecz “Niebiescy” rozegrają 21 sierpnia w Gliwicach, natomiast rewanż 28.8 w Kijowie.

UEFA ukarała, za rasistowskie zachowanie kibiców, w tym sezonie w sumie dziesięć klubów z Europy Wschodniej.

(PAP)

Fot. Georgi Licovski/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks