REKLAMA

2126993055 views

REKLAMA

2126993054 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportUderzenie Radwańskiej w turnieju w Miami zagraniem roku w plebiscycie WTA

Uderzenie Radwańskiej w turnieju w Miami zagraniem roku w plebiscycie WTA

-

Uderzenie piłki tyłem przez Agnieszkę Radwańską podczas marcowego meczu w Miami zostało uznane zagraniem roku przez ponad 80 tysięcy internautów głosujących w plebiscycie WTA Tour. Wcześniej Polkę, po raz trzeci z rzędu, wybrano najpopularniejszą tenisistką.

fot. Rhona Wise PAP/EPA
fot. Rhona Wise PAP/EPA

REKLAMA

Uznanie głosujących zyskał wolej z bekhendu odegrany z obrotu, tuż znad ziemi, gdy krakowianka stała tyłem do siatki. Chwilę wcześniej Belgijka Kirsten Flipkens próbowała ją minąć w drodze do siatki, ale mocna piłka grana na forhendową stronę zahaczyłą o taśmę i zupełnie zmieniła kierunek lotu. Zaraz po tym Polka z dumą uniosła wskazujący palec do góry i z uśmiechem odkłaniała się widowni, która zgotowała jej krótką owaję na stojąco.

Radwańska po raz trzeci z rzędu została przez kibiców wybrana najpopularniejszą tenisistką w Tourze, dzięki czemu zgarnęła nagrody w dwóch z ośmiu kategorii, w jakich przeprowadzano plebiscyt wśród kibiców. Trzy przypadły Rosjance Marii Szarapowej, która już wcześniej mogła się pochwalić najciekawszym tenisowym profilem na Facebooku i kontem na Twitterze, a teraz również najlepszym meczem roku – bowiem za taki uznano jej półfinałowy pojedynek z Białorusinką Wiktorią Azarenką w półfinale wielkoszlemowego Roland Garros.

Ulubionym deblem internautów okazał się rosyjski duet Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina. Ponadto najlepszym filmem wideo wybrano reportaż z gali 40-lecia WTA Tour, a jeśli chodzi o wywiad to zapis All Acces Hour (przedturniejowe spotkania zawodniczek z dziennikarzami) z czołowymi zawodniczkami świata przed sierpniowym turniejem z tego cyklu w Cincinnati.

W ubiegłym tygodniu WTA Tour ogłosiła, kogo wyróżniła za osiągnięcia w ostatnim sezonu. Bezsprzecznie najlepszą tenisistką uznała Amerykankę Serenę Williams; deblem Włoszki Sarę Errani i Robertę Vinci; największym objawieniem Kanadyjkę Eugenie Bouchard, Rumunkę Simonę Halep jako zawodniczkę, która uczyniła największe postępy, a także Rosjankę Alisę Klejbanową w kategorii największy powrót sezonu (wróciła na korty po dwuletniej walce z białaczką).

(PAP)

REKLAMA

2121022891 views

REKLAMA

REKLAMA

2121022919 views

REKLAMA

REKLAMA

2122819241 views

REKLAMA

2121022932 views

REKLAMA

2121022942 views

REKLAMA

2121022946 views