REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Twitter i media o laurach UEFA dla Lewandowskiego: zasłużone i wypracowane

Twitter i media o laurach UEFA dla Lewandowskiego: zasłużone i wypracowane

-

- Advertisement -

“Żaden inny zawodnik nie zasłużył na niego w 2020 roku tak bardzo, jak Robert Lewandowski” fot.Facebook

“Tylko jedno słowo: zasłużone. Lewy. MiaSanMia” – można przeczytać na oficjalnym Twitterze Bayernu Monachium. To komentarz po tym, jak Robert Lewandowski z bardzo dużą przewagą zwyciężył w plebiscycie na Piłkarza Roku UEFA za sezon 2019/20. W tym duchu jest większość komentarzy.

“Bawarczycy zdobywają tytuł po tytule, a on strzela bramkę za bramką. Teraz Robert Lewandowski dostaje zasłużoną nagrodę za znakomity sezon. Polak jest najlepszym piłkarzem Europy i chyba nikt nie ma wątpliwości, że zasłużenie” – napisała gazeta “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Thomas Mueller, klubowy kolega kapitana polskiej reprezentacji, umieścił na Twitterze filmik, w którym wyróżnieni piłkarze są… końmi. Podchodzi do każdego z nich, wymieniając jego imię, w tym Lewandowskiego i gratuluje im znakomitego sezonu.

Lewandowskiemu gratulują na Twitterze ludzie nie tylko ze świata sportu. Ale prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił uwagę także na inną osobę: “Grazie CK, to także Twój sukces” – napisał. W ten sposób nawiązał do byłego już menedżera polskiego napastnika Cezarego Kucharskiego, z którym Lewandowski jest obecnie skonfliktowany.

Dziennik “Bild” skomentował: “Teraz go ma” i opublikował Lewandowskiego z kolejnym jego trofeum, tym razem za Piłkarza Roku UEFA.

“Ten wybór nie jest dużym zaskoczeniem. Polak strzelił 15 bramek w Lidze Mistrzów, 34 razy umieszczał piłkę w siatce w meczach Bundesligi i do tego dołożył sześć trafień w Pucharze Niemiec. Do tej pory osiem razy został uznany za najlepszego piłkarza w Polsce, teraz zgarnął też najważniejszą i najbardziej prestiżową nagrodę, jaka jest rozdawana w europejskim futbolu”.

Szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge powiedział, że Lewandowski to “chyba najlepszy profi, jakiego widział”.

“Z wiekiem jest coraz lepszy. A kiedy czasami widzę jego umięśniony tułów, to jestem pod wielkim wrażeniem. Chyba lepiej nie może być” – dodał.

Hiszpańskie media zgodnie uważają, że Robert Lewandowski w pełni zasłużył na tytuł Piłkarza Roku UEFA. Wskazują, że żaden inny zawodnik nie zasłużył na niego w 2020 roku tak bardzo, jak polski napastnik.

Telewizja TVE odnotowała, że od czasu wręczenia pierwszego tytułu Piłkarza Roku UEFA w 2011 r. nagroda ta była, z małymi wyjątkami, przyznawana graczom występującym w zespołach Realu Madryt i Barcelony, zazwyczaj komuś z duetu Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. Hiszpańska stacja wskazała przy tym, że poprzednią edycję wygrał jednak dość nieoczekiwanie holenderski obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk.

Największy hiszpański dziennik sportowy “Marca” uważa, że Lewandowski był prawie “gospodarzem” czwartkowej gali w Genewie, a nie tylko jej głównym bohaterem.

“Marca” twierdzi, że po kolejnym zwycięskim sezonie z Bayernem oraz jako najlepszy strzelec Bundesligi i Champions League kapitan reprezentacji Polski był zdecydowanym faworytem plebiscytu UEFA.

“Nie mogło być inaczej niż to, że Lewandowski zostanie ogłoszony najlepszym piłkarzem i napastnikiem UEFA” – oceniła sportowa gazeta.

Z kolei dziennik “AS” przypomniał, że wskutek pandemii koronawirusa Polak nie będzie mógł rywalizować o Złotą Piłkę, gdyż tegoroczna edycja tego najbardziej prestiżowego plebiscytu została odwołana.

Gazeta na swojej stronie internetowej przypomniała, że wraz z wręczeniem nagród podczas czwartkowej gali rozlosowane zostały grupy Ligi Mistrzów, w której stołeczne Atletico trafiło na drużynę Roberta Lewandowskiego.

“AS” – określający Bayern najsilniejszą klubową ekipą piłkarską świata – uważa, że drużyna z Madrytu będzie miała bardzo trudne zadanie, aby pokonać naszpikowanych gwiazdami monachijczyków.

Z kolei portugalskie media sportowe wskazują, że zdetronizowani przez Lewandowskiego w czwartek Cristiano Ronaldo i Lionel Messi spotkają się ze sobą w grupowej rywalizacji LM.

Portugalscy komentatorzy nie podważają wyboru Piłkarza Roku UEFA. Uważają, że Polak w pełni zasłużył na wyróżnienie.

“Lewandowski to zawodnik kompletny: dobrze gra głową, pomaga kolegom w defensywie, sam inicjuje ataki i – co najważniejsze – doskonale je wykańcza” – podsumowała telewizja RTP.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks