Strona głównaSportTurniej WTA w Warszawie - Francuzka Garcia najlepsza w singlu

Turniej WTA w Warszawie – Francuzka Garcia najlepsza w singlu

-

Caroline Garcia wygrała turniej WTA na kortach ziemnych w Warszawie. Francuska tenisistka, która w ćwierćfinale wyeliminowała Igę Świątek, w finale pokonała Rumunkę Anę Bogdan 6:4, 6:1.

Garcia była rozstawiona z piątką, jednak ze względu na wycofanie się z turnieju aż trzech tenisistek wyżej notowanych od niej, była drugą najwyżej rozstawioną zawodniczką po Świątek. Wpadły one na siebie już w ćwierćfinale i było to jedno z najbardziej zaciętych spotkań turnieju, a także jedyne, w którym Garcia straciła seta.

Bogdan natomiast wszystkie wcześniejsze starcia wygrała w dwóch partiach. W finale jednak od początku było widać różnicę między Francuzką, do tej pory 45. w światowym rankingu, a Rumunką, która plasowała się na 108. pozycji.

Garcia pewnie utrzymywała swoje podanie w pierwszym secie, a dodatkowo już w drugim gemie przełamała rywalkę, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Bogdan nie zamierzała się poddać, odpowiedziała przeciwniczce przełamaniem, nie zdołała jednak obronić swojego serwisu i doprowadzić do wyrównania. Francuzka miała aż trzy szanse na zakończenie seta, ale wykorzystała dopiero ostatnią, wygrywając 6:4.

W drugiej partii dwa pierwsze gemy były wyrównane, lecz później Garcia przejęła inicjatywę. Przełamała przeciwniczkę, co w połączeniu z utrzymaniem swojego podania pozwoliło jej objąć prowadzenie 4:1. W końcówce ponownie wygrała gema przy serwisie Bogdan i zakończyła mecz asem serwisowym oraz zwycięstwem 6:1.

28-letnia Garcia w Warszawie odniosła dziewiąte turniejowe zwycięstwo w singlu, a drugie w tym roku; wcześniej triumfowała na trawie w niemieckim Bad Homburg. Od poniedziałku awansuje na 32. miejsce w zestawieniu WTA.