Strona głównaSportTurniej WTA w Rzymie - Świątek w 2. rundzie po kreczu rywalki....

Turniej WTA w Rzymie – Świątek w 2. rundzie po kreczu rywalki. Porażka Linette

-

Iga Świątek awansowała do 2. rundy tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie po kreczu rywalki – Amerykanki Alison Riske. Mecz zakończył się przy stanie 5:4 dla Polki w pierwszym secie. Wcześniej Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6.

Dotychczas zawodniczki rywalizowały w cyklu WTA tylko raz. Pod koniec kwietnia w Madrycie Polka pewnie wygrała 6:1, 6:1 i była faworytką poniedziałkowego spotkania.

Tymczasem mecz rozpoczął się niespodziewanie. Riske szybko objęła prowadzenie 4:1, dwukrotnie przełamując Polkę. Od szóstego gema wyglądało to już zupełnie inaczej – Świątek z dużą pewnością siebie posyłała precyzyjne piłki i równie szybko doprowadziła do wyrównania, a po chwili już prowadziła.

W 12. gemie przy stanie 40:40 Riske starała się dobiec do piłki zagranej przez Polkę, ale doznała kontuzji, prawdopodobnie stawu skokowego. Po krótkiej przerwie Amerykanka zdecydowała się zakończyć udział w turnieju.

W 2. rundzie rywalką Świątek będzie albo Czeszka Karolina Michova, albo inna Amerykanka – Madison Keys.

W trzech pojedynkach między Linette i Kvitovą Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz przegrała seta.