Strona głównaSportTrzecie zwycięstwo Bears. Dzień Jacksona

Trzecie zwycięstwo Bears. Dzień Jacksona

-

Bears odnieśli trzecie, a drugie z rzędu zwycięstwo fot.Tannen Maury/EPA

Futboliści Chicago Bears pokonali na Soldier Field Carolinę Panthers 17:3, odnosząc drugie z rzędu, a trzecie w sezonie zwycięstwo. Bohaterem meczu był pierwszoroczniak Eddie Jackson, który zdobył dwa przyłożenia.

Safety Bers nie tylko zapewnił im zwycięstwo, również przeszedł do historii NFL. Jeszcze nikomu nie udało zdobyć się dwóch kolejnych przyłożeń na odległość większą niż 75 jardów.

W pierwszej kwarcie po stracie piłki przez Cama Newtona Jackson przebiegł 75 jardów, w drugiej zaś, tym razem po przechwyceniu piłki po niecelnym podaniu rozgrywającego Panthers, do swojej akcji za sześć punktów dołożył o jeden jard więcej.

Carolina miała w niedzielę statystyczną przewagę praktycznie w każdym elemencie gry, ale też miała wspomnianego Newtona, który oprócz trzech błędów pięciokrotnie był powalany przez graczy Bears. To nie mogło pozostać bez konsekwencji. Dwa przyłożenia Jacksona oraz kopnięcie Connora Bartha z 19 jardów w końcówce drugiej kwarty, zapewniło zespołowi Johna Foxa trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało już powiększyć swojego dorobku punktowego.

W NFC North Bears wciąż są na ostatnim miejscu, ale mają już tyle samo zwycięstw co Detroit Lions, tylko o jedno mniej od Green Bay Packers i o dwa od prowadzących Minnesota Vikings.