REKLAMA

2130396647 views

REKLAMA

2130396646 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTour de Pologne – podwójny sukces Czecha Vakoca

Tour de Pologne – podwójny sukces Czecha Vakoca

-

Czech Petr Vakoc wygrał w wielkim stylu w Warszawie drugi etap Tour de Pologne i zdobył żółtą koszulkę lidera. Kolarz ekipy Omega Pharma-Quick Step uciekał praktycznie od startu do mety, na której wyprzedził peleton o 21 sekund.

Drugie miejsce zajął Australijczyk Michael Matthews, a trzeci był Belg Boris Vallee. Na piątej pozycji finiszował dotychczasowy lider Białorusin Jauheni Hutarowicz.

REKLAMA

Najlepszy z Polaków, Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) zajął 14. miejsce.

Tour de Pologne fot.Radek Pietruszka/EPA
Tour de Pologne fot.Radek Pietruszka/EPA

W poniedziałek kolarze pokonywali równie długi co w niedzielę 226-kilometrowy odcinek. Z Torunia jechali wzdłuż lewego brzegu Wisły przez Płock, potem odbijali w kierunku Sochaczewa, by wjechać do Warszawy od strony Kampinosu i Starych Babic. W tych dwóch miejscowościach wyznaczono jedyne lotne premie, na których można było zdobyć bonifikaty czasowe.

Niemal natychmiast po starcie zaatakowali mistrz Polski Bartłomiej Matysiak z ekipy CCC Polsat Polkowice, Przemysław Kasperkiewicz z reprezentacji oraz Vakoc. We Włocławku (36 km) ich przewaga nad peletonem wynosiła 4.10 min. i długo utrzymywała się w tych granicach. Wzrosła do ponad pięciu w okolicach Sochaczewa (150 km), a za Kampinosem osiągnęła siedem minut.

Od tego momentu zaczęła szybko topnieć. Obie lotne premie wygrał Vakoc i on zachował najwięcej sił, samotnie wjeżdżając do Warszawy z kilkudziesięciosekundowym zapasem nad Matysiakiem. Kasperkiewicza wchłonął zaś peleton, który przy wjeździe do stolicy jechał 3.30 min. za Czechem.

Peleton doścignął Matysiaka 17 km przed metą. Z przodu pozostał tylko Vakoc, który w 30-stopniowym upale nie okazywał oznak słabości, rozpoczynając pierwszą z trzech blisko pięciokilometrowych rund w centrum miasta z zapasem 2.50 min.

Na pierwszym okrążeniu peleton odrobił tylko 40 sekund. Podobnie było na drugim i szanse Czecha rosły. Przewaga półtorej minuty praktycznie gwarantowała mu sukces.

Wprawdzie na ostatniej rundzie peleton pędził już z ogromną prędkością, ale nie zdołał doścignąć Vakoca. W ten sposób kolega klubowy Michała Kwiatkowskiego odniósł zwycięstwo, które na długo pozostanie w pamięci. Od 2005 roku, gdy wyścig ma najwyższą kategorię UCI, nie zdarzyło się, kolarz wygrał płaski etap uciekając od startu do mety. (PAP)

We wtorek kolejny płaski odcinek, z Kielc do Rzeszowa (206 km). (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2126291369 views

REKLAMA

REKLAMA

2126291386 views

REKLAMA

REKLAMA

2128087706 views

REKLAMA

2126291396 views

REKLAMA

2126291400 views

REKLAMA

2126291404 views