REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTokio - trener Polańskiej: to straszne, do czego doprowadziła niekompetencja PZP

Tokio – trener Polańskiej: to straszne, do czego doprowadziła niekompetencja PZP

-

Trener Aleksandry Polańskiej Robert Daniszewski przyznał, że każda rozmowa z jego przebywającą w Tokio pływaczką, która ma niewielkie szanse na udział w igrzyskach, kończy się płaczem. “To straszne, do czego doprowadziły niekompetentne działania PZP” – powiedział.

Igrzyska rozpoczną się w przyszły piątek, a polscy pływacy udali się do Japonii na początku obecnego tygodnia. Jak się okazało ostatnio, sześcioro z nich prawdopodobnie nie weźmie w ogóle udziału w rywalizacji olimpijskiej. W tym gronie jest m.in. Polańska.

REKLAMA

“Ta sprawa to wina niekompetencji osób z Polskiego Związku Pływackiego. Zgłosiły one zbyt wielu zawodników, licząc, że może się uda. A to tak nie działa, mogło być ich 10 i nie więcej. Działacze w pierwszej kolejności powinni zgłosić zawodników do ich podstawowego, głównego startu w sztafecie, a następnie do startu indywidualnego. Ich udział w tym drugim zależał od zaproszenia od FINA, a takowe dostał tylko jeden zawodnik z siódemki zgłoszonej do startów indywidualnych. Reszta zaś, niestety, nie otrzymała go. Do sztafet PZP zgłosił zawodników z dalszych miejsc rankingowych. Ich zgłoszenie zostało przyjęte” – relacjonował Daniszewski.

Szkoleniowiec niespełna 21-letniej pływaczki nie kryje złości związanej z działaniami krajowej federacji.

“PZP próbuje zrzucić winę z siebie, zasłaniając się niejasnymi procedurami. Walczy teraz, żeby naprawić sytuację, ale przepisy są nieubłagane” – zaznaczył.

Podkreślił też, że jego podopieczna podporządkowała w ostatnich latach swoje życie temu, by jak najlepiej zaprezentować się w Tokio.

“Po zdanej maturze zrezygnowała ze studiów, by poświecić się przygotowaniom do igrzysk. Po zmianie ich terminu (z powodu pandemii COVID-19) zrobiła to ponownie, chcąc spełnić swoje marzenia. Ponosiła ogromne koszty, by przygotować się do najważniejszej imprezy w życiu sportowca. To są nie tylko ogromne pieniądze, ale przede wszystkim wyrzeczenia, których dokonywała przez minione pięć lat!” – dodał.

Daniszewski pozostał w kraju, ale cały czas jest w kontakcie z przebywającą w Japonii zawodniczką GOS Raszyn. Przyznał, że rozmowy te obecnie – ze względu na obecną sytuację – są trudne pod względem emocjonalnym.

“W tej chwili każda rozmowa kończy się wielką rozpaczą i płaczem…To straszne, do czego doprowadziły niekompetentne działania PZP” – podkreślił.

(PAP)

REKLAMA

2119199056 views

REKLAMA

2119199150 views

REKLAMA

REKLAMA

2120995504 views

REKLAMA

2119199219 views

REKLAMA

2119199275 views

REKLAMA

2119199318 views