REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTokio/siatkówka - Kurek: dziś zawiedliśmy, przede wszystkim samych siebie

Tokio/siatkówka – Kurek: dziś zawiedliśmy, przede wszystkim samych siebie

-

Bartosz Kurek nie potrafił wskazać, co się stało w czwartym secie ćwierćfinału igrzysk w Tokio, który polscy siatkarze ostatecznie przegrali z Francuzami 2:3. “Dziś zawiedliśmy. Przede wszystkim samych siebie” – zaznaczył atakujący mistrzów świata.

Kurek, który w ostatnich latach był jedną z kluczowych postaci w polskiej ekipie, podczas olimpijskiego ślubowania nie krył radości i podekscytowania na myśl o igrzyskach w Tokio. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) mundialu sprzed trzech lat wiązał duże nadzieje z tym występem. Po ostatniej akcji wtorkowego pojedynku – tak jak kilku jego kolegów z zespołu – rozpłakał się.

REKLAMA

Po pewnym czasie jednak atakujący biało-czerwonych wyszedł do dziennikarzy. Przyznał, że trudno mu tuż po meczu o rzeczową jego analizę.

“Myślę, że zostawiliśmy na parkiecie wszystko, co tego dnia mieliśmy. Na Francuzów to było za mało. Gratulacje dla nich, bo zagrali bardzo dobry mecz. Nie wiem, co więcej mogę powiedzieć” – stwierdził.

Polacy po raz piąty z rzędu odpadli z olimpijskiej rywalizacji na etapie ćwierćfinału. We wtorkowym meczu z “Trójkolorowymi” zaczęli od wygrania inauguracyjnej partii, a potem prowadzili jeszcze 2:1. Następnie jednak ich gra się posypała.

“Prowadziliśmy na początku czwartej odsłony, ale rywale mieli całego seta, żeby się nakręcić. Zagrali lepiej od nas. Nie wiem, czego nam zabrakło. Na pewno sam mogłem podjąć kilka lepszych decyzji w ataku. Na zagrywce też od pewnego momentu spuściliśmy z tonu. Chciałbym szybciej znaleźć jakieś mądre słowa, ale na razie nie potrafię” – przyznał 33-letni siatkarz.

Podkreślił jednak, że – mimo bolesnej porażki – jest dumny ze swoich kolegów.

“Pracowaliśmy ciężko, od początku do końca trzymaliśmy się razem i wierzyliśmy, że osiągniemy lepszy wynik niż ćwierćfinał. Koniec tych rozgrywek jest dla nas bardzo smutny i gorzki” – wskazał.

Kurek w statystykach indywidualnych wypadł dobrze, ale nie był w stanie tego docenić.

“Nie znajduję w tym nawet odrobiny osłody” – zaznaczył.

We wrześniu biało-czerwonych czeka jeszcze występ w mistrzostwach Europy. Reprezentacyjny atakujący nie chciał teraz wypowiadać się na temat szans medalowych w tej imprezie oraz swojej przyszłości w kadrze.

“Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni. Polska siatkówka nadal jest silna. Dziś zawiedliśmy. Przede wszystkim samych siebie. Myślę jednak, że mamy mocną grupę, młodych graczy, świetne zaplecze. Jeśli chodzi o mnie, to nie jest czas na podejmowanie takich decyzji. Fizycznie czuję się dobrze. Trudno przełknąć tę porażkę. Zobaczymy co będzie, kiedy się to już uda” – podkreślił.

(PAP)

REKLAMA

2119218447 views

REKLAMA

2119218540 views

REKLAMA

REKLAMA

2121014894 views

REKLAMA

2119218609 views

REKLAMA

2119218665 views

REKLAMA

2119218708 views