REKLAMA

2127634630 views

REKLAMA

2127634629 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTokio - Lewandowski: jestem fizycznie gotowy na kolejny rekord

Tokio – Lewandowski: jestem fizycznie gotowy na kolejny rekord

-

Od ośmiu lat Marcin Lewandowski przygotowuje się do olimpijskiego startu w Tokio. To właśnie w stolicy Japonii ma się ziścić jego sen o medalu igrzysk w biegu na 1500 m. Stawka jest nie tylko mocna, ale i bardzo wyrównana. “Fizycznie jestem gotowy na kolejny rekord” – zapewnił lekkoatleta.

“Lewy” to brązowy medalista MŚ na tym dystansie sprzed dwóch lat. W tym sezonie wysoką formę udowodnił wiele razy, a niedawno poprawił w prestiżowych mityngach Diamentowej Ligi rekordy Polski na milę (3.49,11) i 1500 m (3.30,42). To jednak nie dawało mu miejsca w czołówce, bo rywale biegają także bardzo szybko.

REKLAMA

“Nie martwię się tym. Jestem typem turniejowca i wiele razy już to udowodniłem. Na pewno fizycznie jestem gotowy na kolejny rekord Polski, ale nie spodziewam się tak szybkiego biegania na imprezie rangi igrzysk” – powiedział PAP tuż po olimpijskim ślubowaniu.

Zawodnik AZS UMCS Lublin może mieć rację. Właśnie w imprezach docelowych liczy się przede wszystkim umiejętność odpowiedniej regeneracji i rozłożenia sił. On w tym elemencie jest jednym z najlepszych na świecie.

“Nie można jednak wykluczyć, że ktoś nas zaskoczy i poprowadzi bardzo szybki bieg. Tylko, że ja też na to jestem gotowy i pokazałem to w tym sezonie już kilka razy. Wszyscy wiedzą, że się rozkręcam z biegu na bieg. A na treningach wygląda to bardzo dobrze. Czuję się świetnie i jestem w pięknym wieku do biegania i do zdobywania medali” – powiedział 34-letni zawodnik.

On sam od wielu lat – konkretnie od ośmiu, jak sam przyznał – myśli wyłącznie o występie w Tokio. Wszystko poświęcił na ten jeden moment w karierze.

“To moja misja, mój cel. I mam nadzieję, że będzie to spełnienie moich marzeń. Szkoda tylko, że bez kibiców…” – dodał.

W Tokio ze względu na pandemię Covid-19 na trybunach nie usiądą widzowie. Sportowcy muszą mierzyć się też z wieloma restrykcjami, codziennie muszą też przechodzić testy.

“Taka jest teraz rzeczywistość i musimy się z tym pogodzić. Oczywiście najbardziej brakować będzie kibiców, ale nie tylko ja będę to odczuwać. Staram się wyłączyć, robić swoje. To dotyczy nie tylko biegów, ale i nie czytam żadnych wywiadów, ograniczam aktywność w mediach społecznościowych, nie przeglądam artykułów, a tym bardziej komentarzy” – powiedział.

W trakcie piątkowego ślubowania Lewandowski poznał się z najlepszym polskim golfistą Adrianem Meronkiem. Prywatnie “Lewy” nie ukrywa, że “golf go kręci”.

“Mam nadzieję, że moje życie kiedyś tak się ułoży, że będę mógł dla przyjemności grać w golfa. Tam wypoczywa moje ciało i dusza. Zakochałem się w tej dyscyplinie” – przyznał.

Eliminacyjny bieg Lewandowskiego zaplanowany jest na 3 sierpnia.

(PAP)

REKLAMA

2121179497 views

REKLAMA

REKLAMA

2121179520 views

REKLAMA

REKLAMA

2122975840 views

REKLAMA

2121179531 views

REKLAMA

2121179540 views

REKLAMA

2121179544 views