REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportTENIS. Puchar Davisa - Fibak o porażce Polaków: nie ma co rozpaczać

TENIS. Puchar Davisa – Fibak o porażce Polaków: nie ma co rozpaczać

-

Wojciech Fibak zaapelował o spokojne podejście i przeanalizowanie porażki Polaków z Chorwatami w 2. rundzie Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. „Zawodnicy zrobili, co mogli. Nie ma co rozpaczać” – powiedział PAP słynny przed laty tenisista. 

 

Wojciech Fibak fot.Andrzej Grygiel/PAP/EPA
Wojciech Fibak fot.Andrzej Grygiel/PAP/EPA

„Pamiętam, jak Agnieszka Radwańska odpadła szybko z turnieju olimpijskiego w Londynie. Liczyłem, że zdobędzie tam medal i po jej porażce byłem załamany. Do przegranej z Chorwatami podchodzę spokojniej. Pamiętajmy, że już w sobotę mogło być 0:3, gdyby nie klasa naszych deblistów” – podkreślił Fibak.

REKLAMA

Biało-czerwoni w weekend zmierzyli się w Warszawie z Chorwatami, a stawką był występ w barażu o Grupę Światową. Podopieczni kapitana Radosława Szymanika przegrali na Torwarze 1:3.

„Przed meczem szanse oceniałem równo. Za Polakami przemawiał atut własnego terenu i wyboru nawierzchni. Kiedyś Białoruś pokonała u siebie USA, a Czesi poradzili sobie z wieloma potęgami. Naszą główną bronią miał być Jerzy Janowicz, ale trzeba pamiętać, że ostatnio nie odnosił sukcesów, a jego niedzielny rywal – Marin Cilic – wygrał dwa turnieje ATP” – argumentował najlepszy polski tenisista w historii.

Jak dodał, już wcześniej był przekonany, że jeśli łodzianin ma pokonać lidera Chorwatów, to tylko w trzech setach. Polak wygrał dwie pierwsze partie, ale w trzech następnych górą był Cilic.

„Wiedziałem, że jak mecz potrwa dłużej, to Jurek będzie miał problemy. Myślę, że pod względem tenisowym zrehabilitował się za piątkową porażkę (Janowicz przegrał wtedy w pięciu setach z niespełna 18-letnim Borną Coricem – PAP), bo w pierwszych dwóch odsłonach grał dziś świetnie” – ocenił.

Fibak zaznaczył, że żałuje, iż Janowicz po niedzielnej porażce wybuchł podczas konferencji prasowej i wdał się w kłótnię z przedstawicielami mediów.

„Szkoda, że się nie powstrzymał. Największą krzywdę zrobił tym samemu sobie” – podkreślił.

Jak przyznał, od dawna czeka na awans biało-czerwonych do Grupy Światowej. Wierzy, że to nastąpi, ale nie chciał uściślić, kiedy można się tego spodziewać.

„Mówienie o tym teraz, to jak wróżenie z fusów. Zbyt wiele czynników ma wpływ na wynik, np. losowanie. Mamy mocny skład, więc widzę szansę, ale na pewno Jurek musiałby być w najwyższej formie” – zaznaczył. (PAP)

REKLAMA

2114988043 views

REKLAMA

2114988275 views

REKLAMA

REKLAMA

2116784665 views

REKLAMA

2114988415 views

REKLAMA

2114988514 views

REKLAMA

2114988622 views