REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportŚwiątek będzie pracować z trenerem Wiktorowskim

Świątek będzie pracować z trenerem Wiktorowskim

-

Iga Świątek w trakcie przygotowań do turniejów w Australii będzie trenować z Tomaszem Wiktorowskim – poinformował jej sztab. Najlepsza obecnie polska tenisistka zakończyła niedawno, po ponad pięciu latach, szkoleniową współpracę z Piotrem Sierzputowskim.

„Dzisiaj Iga Świątek rozpocznie treningi z trenerem Tomaszem Wiktorowskim w trakcie trwającego właśnie okresu przygotowawczego do turniejów w Australii. Nie jest to równoznaczne z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat współpracy. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym Państwa, a Iga również swoich kibiców – tak jak to robiliśmy przez cały rok (…)” – napisano w komunikacie sztabu 20-letniej tenisistki.

REKLAMA

Wiktorowski to były trener Agnieszki Radwańskiej, w przeszłości wiceliderki światowego rankingu, która w 2015 roku wygrała prestiżowy turniej WTA Finals.

„Od ponad roku współpracuję z Tennis Consulting – firmą Pauliny Wójtowicz, managerki Igi i jej ojca Tomasza Świątka. Od lipca współpracujemy bardziej intensywnie z Pauliną i jej zespołem, bo zostałem dyrektorem turnieju BNP Paribas Poland Open. Dlatego w tej sytuacji naturalne jest dla mnie, że daję otoczeniu Igi wsparcie merytoryczne” – powiedział cytowany w komunikacie Wiktorowski.

Dwa dni wcześniej poinformowano, że Świątek, triumfatorka wielkoszlemowego French Open w 2020 roku, zakończyła współpraca z trenerem Sierzputowskim.

„(…) Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju” – przyznała wówczas Świątek.

W mijającym roku polska zawodniczka wygrała turnieje w Adelajdzie i Rzymie. W rankingu WTA zajmuje obecnie dziewiąte miejsce.

„Dziękuję trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobił. Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo. Trenerze, dużo trenerowi zawdzięczam i bardzo dziękuję za czas, który doprowadził nas do miejsca, w jakim jesteśmy teraz” – stwierdziła tenisistka z Raszyna.

(PAP)

REKLAMA

2115353689 views

REKLAMA

2115353921 views

REKLAMA

REKLAMA

2117150311 views

REKLAMA

2115354061 views

REKLAMA

2115354160 views

REKLAMA

2115354268 views