REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport SPORT. W wieku 45 lat zmarł b.trener Barcelony Tito Vilanova. Miał nowotwór...

SPORT. W wieku 45 lat zmarł b.trener Barcelony Tito Vilanova. Miał nowotwór ślinianki

-

W piątek w wieku 45 lat zmarł były szkoleniowiec piłkarskiego mistrza Hiszpanii Barcelony Tito Vilanova. Od ponad dwóch lat walczył z rakiem. 

Tito Vilanova fot.Paco Puentes/PAP/EPA
Tito Vilanova fot.Paco Puentes/PAP/EPA

Vilanova znalazł się rano w szpitalu i jak podawały miejscowe media, był w bardzo poważnym stanie. Natychmiast został wzięty na stół operacyjny.

REKLAMA

Vilanova do szpitala w Barcelonie trafił już w poprzedni piątek z problemami gastrycznymi, ale po przebadaniu wypuszczono go do domu.

Z Barceloną związany był w latach 2007-13. Przez pięć lat pełnił funkcję asystenta Josepa Guardioli, a w czerwcu 2012 został jego następcą. Pod jego wodzą “Barca” wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii.

Po raz pierwszy nowotwór ślinianki zdiagnozowano u niego w 2011 roku. Wtedy po trzech tygodniach od operacji wrócił do pracy. W grudniu następnego roku, gdy już samodzielnie prowadził “Dumę Katalonii”, na kilka tygodni jego obowiązki musiał przejąć asystent Jordi Roura, bowiem u Vilanovy stwierdzono nawrót choroby. Ponownie przeszedł zabieg, a następnie ponad dwa miesiące leczył się w Nowym Jorku, po czym w marcu 2013 powrócił do ojczyzny i prowadzenia drużyny. W lipcu ogłosił, że nie może kontynuować pracy. (PAP)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks