REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Serena Williams zakończyła 13-letni bojkot Indian Wells

Serena Williams zakończyła 13-letni bojkot Indian Wells

-

fot.Lukas Koch/EPA
Po trwającej 13 lat przerwie Serena Williams ponownie zagra na kortach Indian Wells fot.Lukas Koch/EPA

Amerykanka Serena Williams poinformowała, że wystąpi w tegorocznej edycji turnieju WTA Tour w Indian Wells (11-22 marca). 33-letnia liderka światowego rankingu poprzednio brała udział w tej imprezie 14 lat temu.

REKLAMA

“Mama uczyła mnie, że trzeba kochać ludzi i im wybaczać. Wierzę, że tamtejsi fani dojrzeli i znają mnie lepiej niż w 2001 roku” – napisała w opublikowanym przez tygodnik “Time” oświadczeniu.

To właśnie 14 lat temu zaczęła bojkot turnieju w Indian Wells. W półfinale siostry Williams miały zmierzyć się ze sobą. Do wyczekiwanego przez kibiców meczu nie doszło, bowiem starsza ze słynnych Amerykanek – Venus – tuż przed rozpoczęciem spotkania wycofała się, tłumacząc się kontuzją. Fani nie uwierzyli w taką wersję wydarzeń i wygwizdali obie zawodniczki. Buczenie towarzyszyło też Serenie podczas późniejszego finału, w którym pokonała Belgijkę Kim Clijsters. Jak później wspominała, usłyszała wówczas też kilka rasistowskich określeń.

– Nie rozumiałam, co się działo w tamtym momencie. Co gorsze, wówczas nawet nie było we mnie pragnienia zwycięstwa. Fałszywe oskarżenia co do ustawienia przebiegu półfinału bardzo zraniły mnie i Venus. A wątek rasistowski był bolesny i niesprawiedliwy. Uprawiając sport, który kochałam całym sercem, podczas jednego z najradośniejszych turniejów, nagle poczułam się niemile widziana, samotna i przestraszona – zaznaczyła w środowym oświadczeniu Williams.

Wówczas właśnie będąca obecnie pierwszą rakietą świata zawodniczka oraz jej siostra zapowiedziały, że więcej w tych zawodach nie wystąpią.

– Powiedziałam tak kilka razy i tak naprawdę myślałam. Jednocześnie kilka razy myślałam o powrocie. Przerażała mnie jednak myśl – co jeśli wyjdę na kort, a tłum znowu będzie buczał na mnie? Ten koszmar wciąż wracał. Turniej w Indian Wells zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. To tu wygrałam swój pierwszy profesjonalny mecz w cyklu WTA – gdy startowałam w 1997 roku z Venus w deblu. Ta impreza stanowi część mojej historii, a ja jestem częścią dziejów tych zawodów. Razem mamy szansę napisać inne zakończenie – podkreśliła na łamach tygodnika “Time” 33-letnia zawodniczka. W Indian Wells triumfowała w singlu dwukrotnie – w 1999 roku i dwa lata później.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks