REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportSeks skandal na Penn State: trener przez lata molestował chłopców

Seks skandal na Penn State: trener przez lata molestował chłopców

-

Świat amerykańskiego futbolu uniwersyteckiego jest wstrząśnięty seks skandalem na Penn State. Trener Jerry Sandusky przez 15 lat dopuszczał się molestowania seksualnego nieletnich chłopców. Najmłodszy z nich miał zaledwie 10 lat. Śledczy prowadzący dochodzenie przyznają, że są zszokowani sprawą, którą według nich, tuszowały władze uczelni. 

fot. Attorney general of Pennsylvania/ Jerry Sandusky

O skandalu głośno zrobiło się w sobotę, kiedy Jerry Sandusky, asystent legendarnego trenera Penn State, Joe Paterno został aresztowany pod zarzutem molestowania co najmniej 8 chłopców. Najmłodszy z nich miał w chwili popełnienia przestępstwa zaledwie 10 lat. Większość ofiar trenera stanowią chłopcy pochodzący z biednych i rozbitych rodzin, którzy uczestniczyli w programach sportowych w ramach prowadzonej przez niego fundacji Second Mile.

REKLAMA

Szef stanowej policji z Pensylwanii Frank Noonan przyznał, że w swojej 40-letniej karierze nie spotkał się z przypadkiem osoby, która wielokrotnie została przyłapana na tak obrzydliwych czynach i mimo to, za przyzwoleniem innych osób, nie została pociągnięta do odpowiedzialności.

Zobacz pełny akt oskarżenia – UWAGA -Dokument zawiera tresci tylko dla dorosłych

Według policji Sandusky współżył z nieletnimi chłopcami m.in. pod prysznicem na terenie  obiektów sportowych uczelni oraz w swym domu. Świadkiem co najmniej jednego zajścia był pracownik uczelni. Powiadomił on o tym swych przełożonych, którzy zakazali Sandusky’emu przyprowadzania chłopców na teren college’u. Nigdy nie zawiadomili jednak o seksualnym wykorzystywaniu dzieci organów ścigania.

W poniedziałek w związku ze skandalem zarzuty usłyszało dwóch wysoko postawionych przedstawicieli Pennsylvania State University: szef sekcji sportowej Penn State Tim Curley oraz dyrektor ds. finansów Gary Schultz.

Skandal w bardzo niekorzystnym świetle stawia także legendarnego trenera drużyny futbolowej Penn State, Joe Paterno. Jedna z najbardziej znanych i szanowanych osobowości uniwersyteckiego futbolu najprawdopodobniej zakończy 40-letnią karierę w mało chwalebnej atmosferze. Choć 84-letni Paterno nie znajduje się w kręgu podejrzanych, to miał wiedzę na temat karygodnych czynów swego asystenta i to właśnie on zawiadomił o nich władze uczelni, które wyciszyły sprawę. Według wielu osób Paterno nie zrobił wystarczająco dużo by chronić chłopców przed pedofilem.

Do tej pory wiadomo o co najmniej ośmiu ofiarach Jerry’ego Sandysky’ego lecz według policji może być ich więcej.

Jerry Sandusky w sobotę usłyszał w sumie 40 zarzutów w związku z seksualnym wykorzystywaniem nieletnich. Były trener wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tysięcy dolarów.

km

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Dwa lata temu w pociagu L widzialam smarkacza wytresowanego jak owczarek, jak rozkladal dziadka seksualnymi podjazdami, az ten spojrzawszy na mnie oprzytomnial i uciekl na stacje, a smarkacz z mamuska chuda szczapa omal wzrokiem mnie nie zabili, ze im polow przerwalam… ach zycie …Medal ma dwie strony, nie bronie pedofilstwa…lecz chory tez powinien miec jakies nie napastowanie…

REKLAMA

2114987217 views

REKLAMA

2114987449 views

REKLAMA

REKLAMA

2116783839 views

REKLAMA

2114987589 views

REKLAMA

2114987688 views

REKLAMA

2114987796 views